İlkbahar İle İlgili Kompozisyon

İlkbahar hakkında kompozisyon, İlkbahar ile ilgili kompozisyonlar örnekleri uzun ve kısa

İlkbahar Konusunda Kompozisyon

Sabahları pencereden güneş odamızı aydınlatıyor, dışarıdan kuş sesleri bizi sokağa çıkmaya davet ediyorsa ilkbahar gelmiş demektir. Soğuk günlerden, bulutlu havalardan kurtulmaktır ilkbahar.

İlkbahar ayları mart, nisan, mayıs olarak bilinir. Hatta ilkbaharın başlangıcını takvimler 1 Mart kabul eder. Ancak 1 Mart olur olmaz gelmez ilkbahar, dört gözle bekleriz yolunu o salına salına, yavaş gelir yanımıza.Tüm kış boyunca eve kapanmış, açık havadan uzaklaşmış çocuklar ilkbahar gelince piknik hayali kurmaya başlar. Ev hanımları bahar temizliğine girişir, soğuk günlerde sığındıkları alışveriş merkezlerinden oksijen dolu havaya çıkarlar. İlkbahar en güzel mevsimdir ama geç gelir, çabuk biter.

Havaların ısınmasıyla ortaya çıkan uğur böcekleri ilbaharın müjdecisidir. Çocuklar uğur böceği aramaya çıkar kırlara, siz de bulunca seviniz. Çünkü baharın gelmesi yakındır.Hazırlayın topları, ipleri, yiyecekleri… Hazır olalım piknik yapmaya, gülmeye,koşmaya, oynamaya…

İlkbahar İle İlgili Kompozisyon Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

37 yorum

  1. ilkbahar dediğimizde akla ilk olarak çiçekler gelir , kırlar gelir ve yaşil tabiat gelir.Baharda ince giysiler giymeye başlarız. Baharda kırlangıçlar ülkeye gelirler ve havalar yavaş yavaş ısınmaya başlar.ilkbaharda çiçekler yavaş yavaş açar.

  2. ilkbahar dediğimizde akla çiçekler, kırlar gelir.ilkbaharda ince birşeyler giyeriz. bahar ayları Mart, Nisan ve Mayıstır. Baharda yavaş yavaş çiçekler açar ve havalar ısınmaya başlar.kırlangıclar yavaş yavaş gelmeye başlarlar.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.