Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2021

İlk Yardımcı Kendisi Ve Kazazedelerin Güvenliği İçin Ne Gibi Önlemler Almalıdır?

Bu yazımızda ilk yardımcı kendisi ve kazazedelerin güvenliği için ne gibi önlemler almalıdır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İlk yardım uygulamaları hasta, yaralı ve kazazedelere uygulanan ilk sağlık müdahalesi olarak bilinmektedir. İlk yardım uygulamaları hayat kurtarır. İlk yardım bilen kişiler tarafından yapılmalıdır. İlk yardım bilmeyenler hasta, yaralı ve kazazedelere dokunmamalıdır. Çünkü felç kalma, yaralama ve ölme durumları gerçekleşebilir. Hayati tehlike daha riskli hale gelebilir.

İlk yardımcı kendisi için ve kazazede için güvenlik tedbirleri almalıdır. Bu tedbirler yeni kazalara neden olmayacak şekilde gerçekleştirilmelidir. Kazazede yerinden hareket ettirilmemeli, mecburi bir durum varsa kontrollü taşınması sağlanmalıdır. Kazazedenin yeniden yaralanmasına neden olacak şeyler ortadan kaldırılmalıdır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. saygın dedi ki:

    İlk yardımcı kendisi ve kazazedelerin güvenliği için bazı önlemler almalıdır. Mesela yaralı yol da duruyorsa trafiğin ve kendilerinin güvenliği için hasta güvenli bir yere çekilmelidir.

Yorum Yaz