Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2018

İletişimi Olumlu Yönde Etkileyen Faktörler Nelerdir

İletişim insanlar için en önemli kavramlardan bir tanesidir. İnsanlar hayatlarının her evresinde konu her ne olursa olsun, başka insanlar ile iletişim halinde olmaya ihtiyaç duyarlar. İletişim kurmadan hayatını sürdürebilecek bir insan yoktur. Bu yüzden iletişimin doğru olmasına dikkat etmek önemlidir. İletişimi olumlu yönde etkileyen çok fazla faktörün varlığından söz etmek mümkündür. Bu faktörlere dikkat edilmesi durumunda daha sağlıklı ve uzun ömürlü iletişimler kurulabilir. Peki iletişimi olumlu yönde etkileyen faktörler neler olabilir? Bu sorunun yanıtını bulmak hem daha iyi bir iletişim kurmanıza hem de var olan iletişiminizde bulunan eksiklikleri fark etmenize sebep olacaktır.

iletişimi olumlu etkileyen faktörler ile ilgili görsel sonucu

Bir insan ile iletişim kurarken yapmamız gereken ilk ve en önemli şey elbette ki saygılı olmaktır. Saygının olmadığı bir ortamda sağlıklı iletişim kurmak mümkün değildir. Bir insan ile iletişim kurarken o insan ile göz temasının kurulması da karşımızdaki insanı önemsediğimizi gösterir ve bu durum da samimiyeti güçlendirir. İletişimde dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise gülümsemektir. İletişim kurarken gülümsemek de samimiyetin artmasına sebep olmaktadır. Ayrıca bir insan vücut dilini kullanırsa kendisini çok daha iyi bir şekilde ifade edeceğinden dolayı, karşısındaki insan tarafından doğru bir şekilde anlaşılır.

İletişimi olumlu etkileyen unsurlara dikkat etmek hem eğlenceli hem de insana fayda sağlayan bir durumdur. Bu yüzden her insanın iletişimde bu unsurlara gerektiği kadar dikkat etmesi önemlidir.

İletişimi Olumlu Yönde Etkileyen Faktörler Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz