Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Ağustos 2021

İletişimde Olumsuz Tutum ve Davranışlar Nelerdir

Her insan hayatı boyunca birçok insan ile iletişim kurar. İletişim insanın yapı gereği bir ihtiyaç duyduğu bir durum olmaktadır. Fakat kurulan iletişimden daha önemli bir şey var ise o da bu iletişimin ne şekilde kurulduğudur. Başka bir insan ile iletişim kurarken bu iletişimin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi her insan için büyük bir önem taşımaktadır. İnsanlar kimi zaman kurmuş oldukları iletişimde olumsuz tutum ve davranışlar sergileyebilmektedirler. Peki bu olumsuz tutum ve davranışlar nelerdir? Bu davranışlar iletişimi nasıl etkilemektedir? Bu sorulara ait cevaplar her insan için büyük bir önem teşkil etmektedir.

İnsanlar başka insanlar ile kurmuş oldukları iletişimde her zaman olumlu tutumlar ve davranışlar sergilemeyebilmektedir. Fakat bu durum birçok olumsuz durumu da beraberinde getirmektedir. Ortaya çıkan bu olumsuz tutum ve davranışların en büyük sebebi iletişim kuran insanların birbirlerini tam olarak anlayamamalarından kaynaklanmaktadır. Öncelikle bir insan ile iletişim kurarken önem vermemiz gereken kavramlardan bir tanesi saygıdır. İçerisinde saygı olmayan bir iletişim olumsuz tutum ve davranışlar doğurabilmektedir. Bu duruma örnek verecek olursak bir kişinin karşısındaki insanın konuşmasını bitirmeden konuşmaya dahil olması iletişimde olumsuz tutum ve davranışlar arasında yer almaktadır.

İyi bir iletişimin sırrı empati kurmaktan geçer. Bu yüzden iletişim kurduğumuz insanlar ile ilgili empati kurmamız önemlidir. Sağlıklı bir şekilde kurulan iletişim ile her sorun halledilebilmektedir.

İletişimde Olumsuz Tutum ve Davranışlar Nelerdir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz