Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
İletişim Ne Demektir - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

İletişim Ne Demektir

İnsanlar yaşamları süresince bir takım şeylere ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaç duyulan durumlardan bir tanesi de başka insanlar ile kurulan iletişimdir. İletişim, bir insanın kendisini karşı tarafa ifade etmesi ya da karşısındaki insanı anlamak amacı ile yapılan sözlü ya da yazılı anlaşma biçimidir. Hiçbir insan yoktur ki, iletişim kurmadan hayatını sürdürmeyi başarsın. İnsanın yapısı gereği iletişim kurmak önemlidir. Peki iletişim insanların hayatında niçin bu kadar önemlidir? İnsanlar iletişim alanına niçin önem verirler? Bu soruların cevabını mı arıyorsunuz, o zaman doğru sayfada olduğunuzu söylemek isteriz.

İnsan her zaman duygu ve düşünceleri ile yaşayan bir canlıdır. İletişim de insanın duygu ve düşüncelerini en iyi şekilde ifade etme yolu olmaktadır. Yalnızca duygu ve düşüncelerin ifade edilmesi için değil, bazı ihtiyaçların karşılanması için de iletişim gereklidir. Gün içerisinde ne kadar çok insan ile iletişim kurduğumuzu gözümüzün önüne getirirsek bu durumu daha iyi anlayabiliriz.

Eski zamanlardan bu zamanlara kadar insanlar iletişim kurmaya ihtiyaç duymuşlardır. İnsanlar daha sağlıklı ve kolay bir iletişim gerçekleştirmek adına yıllar boyunca birçok çalışma gerçekleştirmişlerdir. Bu çalışmalar sonucunda hayatımıza iletişim ile ilgili birçok araç girmiş ve bu araçlar hayatımızda önemli bir yere sahip olmuşlardır. Günümüzde bu araçları hayatımızdan çıkarmak gibi bir şey düşünülemez bir haldedir. Fakat iletişimde en önemli şey kurulan iletişimin sağlıklı olmasıdır.

İletişim Ne Demektir Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781