Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2021

İlahi Vahiylerin İnsanlığa Getirdiği Ortak Mesajlar Nelerdir?

Bu yazımızda ilahi vahiylerin insanlığa getirdiği ortak mesajlar nelerdir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İlahi vahiylerin insanlığa getirdiği ortak mesajlar bulunmaktadır. Yüz dört kitapta da insanlar için topyekun gerçekleştirilmesi gereken emir ve yasaklar bulunmaktadır. Kuranı Kerim’de hitaplar, müminler, müslümanlar, kafirler, münafıklar, insanlar olarak ayrılmaktadır. Bu da insanların müslümanlar haricinde de muhatap kılındığı göstermektedir.

İlahi vahiy insanlara, adaletli olmayı, doğruluğu, hayrı, güzelliği, dürüstlüğü öğütlemektedir. Azgınlığı, fuhşu, zinayı, faizi, kandırmayı, dolandırmayı, sahtekarlığı, zulmü yasaklamaktadır. Allah’ın kulları olarak ümitsiz olmamayı, umutsuz olmamayı emreder. Barışı ve kardeşliği emreder. Savaştan ve savaşmaktan men eder. Vahiy insanları dünyayı yaşanması gerektiği gibi yaşamaya davet eder. Ahiret ve kıyamet günlerinin olduğunu bildirir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. tahsin dedi ki:

    İlahi vahiylerin insanlığa getirdiği ortak mesajlar üzerinde geçen gün Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi öğretmenimiz ile konuştuk. Oda ilahi vahiylerin insanlığın ihtiyacı olan her şeye açıklık getirdiğini dile getirdi. Bence de çok haklıydı.

    1. Medine dedi ki:

      ABCÇDEFGj.gpnpgp

Yorum Yaz