Web sitemize hoşgeldiniz, 30 Temmuz 2021

İklim İnsanları Nasıl Etkiler

Bu sayfamızda iklim insanı nasıl etkiler sorusunun cevabını vererek iklimin insan üzerindeki etkisi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İklim insan sağlığını ve yaşamını birinci dereceden etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Bundan yüzlerce yıl önce Hipokrat tarafından yazılmış olan kitapta iklimsel ve bölgesel farklılıkların insan sağlığı üzerindeki etkisinden bahsedilmiştir. Bu farklılıkların sağlık üzerinde etkili rol oynadığı anlatılmaya çalışılmıştır. Ayrıca her toplumda mevsimlere ve iklimlere bağlı olarak sağlık durumun değiştiği yönünde bir inanış da mevcuttur.

İnsanlar her çağda yaşadıkları iklime ve hava koşullarına bağlı olarak düzenlemeler yapmışlardır. Bu durumda insanoğlu yaşayacağı evlerin malzemesini, hangi ürünleri yetiştireceğini, yiyecek ve giyeceklerine iklime göre ayarlamıştır. İklim insanların tüm ihtiyaçları üzerinde belirleyici bir rol oynamaktadır.

Dünyada bulunan tüm canlılar biyolojik olarak iklim şartlarına uygun davranmaya çalışmışlardır. İnsanların, bu durumda diğer canlılardan farkı çevreyi kendine uygun şekilde düzenleyebilmesidir.

İklim İnsanları Etkiler mi Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz