İki Büklüm Olmak Deyimi İle İlgili Cümleler

Deyimler, eski zamanlardan beri insanların hayatında yer etmiş ve günümüzde de hala sık sık kullanılmaya devam etmiştir. Bu sözler halk arasında oluşmuş olup eski zamanlardan bu yana gelmeyi başarmıştır. Her durumu anlatacak bir deyim bulunmaktadır. Mecazi anlam katarak herhangi bir durum ile ilgili düşünce ifade etmek isteyen insanlar deyimlere başvurabilirler. Bu deyimlerden bir tanesi de iki büklüm olmak deyimidir. Peki iki büklüm olmak deyimi ile ne anlatılmak istenmektedir ve bu deyimin kullanım alanları nelerdir? Bu sorulara ait yanıtları bulmanız amacı ile hazırlamış olduğumuz bu yazıda, sizlere iki büklüm olmak deyimi ile ilgili cümleler nelerdir kısaca bilgi vereceğiz.

İki büklüm olmak demek, bir insanın herhangi bir yerde gerçek anlamda sıkışıp kalması demektir. Gerçek anlamda bir insanın iki büklüm olması mümkün değildir fakat insanın herhangi bir yere sıkışması gibi bir durum söz konusu olduğunda iki büklüm olarak göründüğü ifade edilir. Bir de herhangi bir konu karşısında şaşırıp, ne yapacağını bilemeyen ve bu yüzden değişik tavırlar sergileyen kişiler için iki büklüm olmak deyimi kullanılır. Günlük hayatta bu deyime sık sık rastlayabilmekteyiz.

İki büklüm olmak deyimi ile ilgili örnek cümleler

Söylediklerim karşısında ne diyeceğini bilemediği için iki büklüm oldu.

Koltukta bana yer kalmadığından dolayı iki büklüm oturmak zorunda kaldım.

Beni sinirlendirme, iki büklüm olursun.

İki Büklüm Olmak Deyimi İle İlgili Cümleler Adlı Yazımız Hakkındaki Düşüncelerinizi Yorum Kısmından Bize Yazabilirsiniz.

2 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.