Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Nisan 2021

İhtiyaçlarımızın Karşılanması Neden Önemlidir?

Bu yazımızda ihtiyaçlarımızın karşılanması neden önemlidir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İhtiyaçlarımız temel, zaruri ve keyfi olmak üzere ayrılırlar. Temel ihtiyaçlarımız beslenme, barınma ve korunma ihtiyaçlarımızdır.

Temel ihtiyaçlarımızın karşılanmasıyla hayatta kalırız. Hayatımızın devam etmesi için beslenme ve barınma ihtiyaçlarımızı karşılamamız ve afet ve felaketlerden korunmamız gerekir. Temel ihtiyaçlar insan hakkı olarak devlet güvencesi altındadır.

Zaruri ihtiyaçlarımız, adalet, güvenlik, eğitim, sağlık, ulaşım, temiz çevre gibi ihtiyaçlarımızdır. Hayatta kalmamız ve mutlu bir hayat sürmemiz için gereklidir.

Zaruri ihtiyaçlarımız devlet hizmeti olarak, devlet tarafından karşılanır. İnsan hakları kapsamında adalet, sağlık, eğitim haklarımız devlet güvencesi altındadır.

Keyfi ihtiyaçlarımız, hayatımızı mutlu ve huzurlu geçirmemiz içindir. Kitap okuma, müzik dinleme, eğlenme, gezme, tatil yapma gibi ihtiyaçlarımızdır.

Keyfi ihtiyaçlarımız, bireysel olarak bizim bağımsızlığımızdadır. Özgür bireylerin kendine olan ilgilerini ve toplumla kaynaşmalarını sağlar. Bu anlamda gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz