İhracatımızda İlk Sırayı Almanya'nın Almasının Nedenleri Sizce Neler Olabilir? Söyleyiniz.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

İhracatımızda İlk Sırayı Almanya’nın Almasının Nedenleri Sizce Neler Olabilir? Söyleyiniz.

Bu yazımızda ihracatımızda ilk sırayı Almanya’nın almasının nedenleri sizce neler olabilir söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Ülkemizde ekonomik olarak ithalat ve ihracatlar gerçekleşmektedir. İthalat, dışalım olarak gerçekleşir. İhracat ise dışsatım olarak gerçekleşmektedir. İhracatımızda ilk sırayı en önemli Avrupa ülkelerinden biri olan Almanya almaktadır. Bunun belli başlı sebepleri bulunmaktadır. İhracat, ülkemizde üretilen ürünlerin diğer ülkelere satılmasıdır.

Almanya’da günümüzde beş milyon kişiye yakın Türk ve Müslüman yaşamaktadır. Bunların ihtiyaçlarının karşılanmasında Türkiye’nden her alanda birçok farklı ürün gönderilmektedir. İhraç edilen ürünlerin fazlalığı ve mali karşılığı Almanya’nın ihracatta ilk sıraya yerleşmesinde en önemli etkenlerden biri olmuştur. Almanya’da birçok gurbetçi iş gücünü oluşturmakta ve uzun yıllardır çalışmaktadırlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sinem dedi ki:

    İhracatımızda ilk sırayı Almanya’nın almasının nedenleri bence orada yaşayan Türk vatandaşlarıdır. Onun için ülkemizden onların ihtiyacı olduğu ürünler o ülkeye gider.

Yorum Yaz