Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Kasım 2020

İçki İçmek ve Uyuşturucu Kullanmak Gibi Kötü Alışkanlıklar, Hak Ve Özgürlüklerin Kullanımını Nasıl Etkiler?

Aşağıda içki içmek ve uyuşturucu kullanmak gibi kötü alışkanlıklar, hak ve özgürlüklerin kullanımını nasıl etkiler kısaca olarak ele alacağız.

İnsanların akıl sağlığı her şeyden önemlidir. Akıl sağlığı yerinde olan insanlar hayatlarına devam ederler. Akıl sağlığını etkileyen etkenler bulunmaktadır.  İçki içmek ve uyuşturucu kullanmak akıl sağlığı olumsuz yönde etkiler. İnsanlar akıl sağlığını kaybedince hak ve özgürlüklerinin de farkında olmazlar. Bu da hak ve özgürlüklerin olumsuz etkilenmesine neden olur.

Akıl sağlığının zarar görmesi zarar verme eğilimini arttırır. Zarar verme eğiliminin artması insanları da olumsuz etkiler. İnsanların bir şekilde maddi ve manevi zarar görmesi hak ve özgürlüklerin ihlal edilmesi anlamına gelir. Bu da zulümdür. Bunun önlenmesi için adaletin gerçekleşmesi gerekir. Bu nedenle içki ve uyuşturucu kullanmak ve belli bir dozu aşmak ceza gerektirir, kamu malına ve insanlara zarar vermek hapis cezasına neden olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sahra dedi ki:

    İçki içmek uyuşturucu kullanmak neye zarar vermez ki hak ve özgürlüklere zarar vermesin. Bu gibi davranışlar insanın aklını başından alır ve her kötülüğe neden olabilir.

Yorum Yaz