İçinde kırmızı sarı ve mavi kelimeleri geçen bir hikaye

İçinde kırmızı sarı ve mavi kelimeleri geçen bir hikaye hakkında yazı. İçinde kırmızı sarı ve mavi kelimeleri geçen bir hikaye

Bugün cuma günü ve resim dersim var. Resim dersi en sevdiğim dersler arasında. Derse başladığımız sırada büyün sınıf arkadaşlarım boyalarını masaya çıkarmıştı. Öğretmenimiz bahar mevsiminin geldiğini ve çok güzel bir manzara çizmemizi isteyip konuyu anlattı. Dostum olan Yasemin ile aynı sıradaydık. Biraz düşünüp resmimizi çizmeye koyulduk.

Büyük bir yerde ağaçların olduğu ve ortasından derenin geçtiği bir resim yaptım. Etrafa da top oynayıp ip atlayan çocukları çizdim. Doğaya da renk renk çiçekler ekledim. Resmimi bitirip renklendirmeye başladım. Boya kalemlerim yardımıyla ağaçları yeşile, dereyi mavi renge ve çocukları da rengarenk boyadım. Çiçeklerin ortalarını sarı ile çizerken dış tarafa boya taşırıp sarı ve kırmızıyı karıştırarak turuncu renk elde ettim ve bu rengi çok beğendim. Çiçeklerimin çoğunu turuncuya boyadım. Daha sonra sarı ile maviyi karıştırırsam nasıl bir renk elde edeceğimi düşündüm ve boş bir kağıtta bunu deneyim güzel bir yeşil elde ettim. Yaprakları da bu renk ile boyadım ve oluşan yeni renkleri çok sevdim.

Bu yeni oluşturduğum renkler boya kalemlerim arasından zaten bulunuyordu ancak ben yeni bir şey bulmanın neşesi ile her şeyi kendim boyamak istedim. Güzel ve eğlenceli bir resim dersinin yine sonuna geldik ve ben bu dersi manzara çizip kendi ana renklerimden yeni ara renkler bularak tamamladım.

İçinde kırmızı sarı ve mavi kelimeleri geçen bir hikaye hakkında yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.