Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Haziran 2021

İç ve Dış Göç Hükümetlerce Yasaklansaydı Bu Durum İnsanların Yaşantılarını Nasıl Etkilerdi?

Bu yazımızda iç ve dış göç hükümetlerce yasaklansaydı bu durum insanların yaşantılarını nasıl etkilerdi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Göç, insanları bir yerden bir yere belli sebeplerle taşınmasıdır ve gittikleri yeri mesken edinmeleridir. Göçler, iç göç ve dış göç olmak üzere ikiye ayrılır. Ülke sınırları dahilinde gerçekleşen göçlere, iç göç denmektedir. Ülke sınırları haricinde gerçekleşen göçlere, dış göç denmektedir. İç ve dış göçler serbest olarak sosyal seyahat hakkı şeklinde vatandaşlara tanınmaktadır.

Bu sosyal hakkın mahrumiyetinin yaşanmasında, insanları doğal afetler sonucunda ve savaşlar neticesinde bulundukları yerleri terk edememeleri ölümlerin yaşanmasına neden olur. Doğal kaynakların bitmesi ya da düzgün olarak kullanılamaması da söz konusu olabilir. İş kollarının gelişmemesi ve sanayi alanlarının olumlu olarak kullanılamaması da söz konusu olabilir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. samet dedi ki:

    İç ve dış göç hükümetlerce yasaklansaydı bu durum insanların yaşantılarını olumsuz etkilenirdi. Çünkü her bireyin seyahat etme ve dilediği yerde yaşama hakkı vardır. Bu yasaklanırsa ülke kaosa sürüklenir.

Yorum Yaz