Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Haziran 2021

İç Salgı Bezlerinin Sağlığını Korumak İçin Neler Yapılmalıdır?

Bu yazımızda iç salgı bezlerinin sağlığını korumak için neler yapılmalıdır kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsan vücudunda bütün sistemler denge halinde faaliyet göstermektedir. İnsan vücudundaki en önemli sistemlerden biri de endokrin sistemdir. Endokrin sistem, hormonal sistem olarak da bilinmektedir. Hormonal sistem sayesinde insanlar bazı durumlar karşısında reaksiyon gösterebilirler.

Endokrin sistem kimyasal tepkimeler sonucunda çalışmaktadır. Kandaki değerler salgı bezleri üzerinde tepkimelerin gerçekleşmesini sağlar. Tükürükten meniye, heyecanlanmaktan, panik olmaya kadar bütün somut ve soyut değerler kimyasal tepkimeler sonucunda salgı sayesinde gerçekleşmektedir.

İç salgı bezlerinin sağlığının korunması için dengeli beslenmek gerekir. Besinler insan vücudunda salgı bezlerini kontrol altında tutar. Besin değerleri ortalama olan besinleri tüketmek ve bu dengeyi spor yaparak ve normal aktiviteler ile korumak gerekir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. hamide dedi ki:

    İç salgı bezlerinin sağlığını korumak için dengeli ve düzenli beslenmeli, spor yapmalı, stresten uzak kalmalı, zararlı alışkanlıklardan uzak durmalı, kimyasal ürünler kullanmamalıyız.

Yorum Yaz