Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Haziran 2021

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) İnancına Bağlılığıyla İlgili Örnek Bir Olay Söyleyiniz.

Bu yazımızda Hz. Muhhamed’in (s.a.v.) inancına bağlılığıyla ilgili örnek bir olay söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hazreti Muhammed (s.a.v.), İslam peygamberidir. İslam’ın yayılması ve kullara bildirilmesi için gönderilmiştir. Bildirici, müjdeleyici ve uyarıcı olarak peygamberlik yapmıştır. Kuranı Kerim’in vahiy olarak kullara iletilmesinde vazife yapmıştır. Peygamber olmasına rağmen numune-i imtisal olarak ibadetlerine muntazam bir şekilde devam etmiş ve davasına bağlı bir Müslüman olarak örnek olmuştur.

Hazreti Muhammed (s.a.v.), bir elime güneşi, bir elime ayı verseniz davamdan vazgeçmem demiştir. Hazreti Muhammed (s.a.v.), ayakları şişene kadar namaz kılmıştır. Pazartesi ve Perşembe günleri oruç tutmuştur. Birçok savaşa iştirak etmiştir. Son zamanına kadar son sekiz senede altmış üç savaşa dahil olmuştur. Bu savaşları komuta etmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Sevda dedi ki:

  Gerçekten çok yardımcı oldu çok teşekkürler

 2. sema dedi ki:

  Çok güzel bir site muazzam

 3. metin dedi ki:

  eh bıktım ya hep aynı hikaye

 4. Edanur ulu dedi ki:

  Çok güzel bir örnek teşekkür ederim

 5. şehri dedi ki:

  Hz. Muhammed’in (s.a.v.) inancına bağlılığıyla ilgili örnek bir olay dinledim annemden geçen gün sizle de paylaşabilirim. Annem dedi ki İslam dinini anlatırken Peygamber Efendimizi müşrikler taşlamış sövmüş eziyet etmişler. Ama o inancına bağlılığından vazgeçmemiştir.

  1. Ayşe gül solmaz dedi ki:

   Evet vazgeçilmez​bir konu
   Çok güzel bir konu ?????????

   1. No dedi ki:

    Ayn çok işime yaradı.

  2. dedi ki:

   Çok teşekkür ederim

Yorum Yaz