Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Ekim 2018

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğduğu Ortamda Yaygın Olan Başlıca Kötülükler Nelerdir Söyleyiniz.

Bu yazımızda Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğduğu ortamda yaygın olan başlıca kötülükler nelerdir söyleyiniz kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Hazreti Muhammed’in (s.a.v.) döneminde cahiliye dönemi yaşanmaktaydı. Peygamberlik vazifelerini ifa ettiği günlerden ve öncesinden itibaren toplum çok bozuktu. Bu bozukluk siyasi, sosyal, insani, beşeri bozukluklar olarak yaşanmaktaydı. Hazreti Muhammed’in (s.a.v.) doğduğu ortamda cahiliye dönemi adetleri yoğun olarak gerçekleşmekteydi.

Cahiliye dönemi adetleri, kızların diri diri gömülmesi, kadınların satılması, cariyeler olarak kullanılması, kölelerin tahakküm altında bulunması, faiz, zina, rüşvet gibi büyük sorunların geleneksel hale gelmesi gibi kötülükler yaşanmaktaydı. Bu kötülüklerin nihayete ermesi için İslam dini vaz edilmiştir. İslam dini adalet ve huzur dinidir. Teslim olmak için kimse icbar edilmez.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ata dedi ki:

    Hz. Muhammed’in (s.a.v.) doğduğu ortamda kötülükler kol geziyormuş. Geçen gün Din Kültürü dersi öğretmenimiz o dönemi anlatıyordu. O kadar şaşırdım ki o o dönemdeki kötülüklere ne yazık..

Yorum Yaz