Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Hz. Muhammed’in Kısaca Hayatı

Hz. Muhammed’in Kısaca Hayatı hakkında bilgi kısaca.

571 senesi Mekke doğumlu olan Hz. Muhammed İslam dini peygamberidir. Amine annesinin ismi, Abdullah babasının ismidir. Babası, peygamberimiz doğmadan önce hayatını kaybetmiştir. Abdulmuttalip, dedesi, kendisine Muhammed ismini vermiştir. Mekke’de geleneklere göre çocuklar doğunca süt anneye verilmektedir. Peygamberimiz de aynı şekilde verilmiştir. Halime, süt annesi, 4 yaşına gelinceye dek peygamberimizin bakımını üstlenmiştir. Annesi Amine onu geri aldığında 4 yaşındadır fakat 6 yaşına geldiğinde vefat eder.

Hz. Muhammed 25 yaşındayken ticaretten anlamaktaydı. 40 yaşında yine ticaret ile uğraşan bir kadın olan Hatice Hanım ile evlendi. Kendisi zengin ve dul bir kadındı. Abdullah, Zeynep, Rukiye, Ümmü Gülsüm, Kazım ve Fatıma peygamberimizin Hz. Hatice’den olma çocuklarıdır. Hira mağarasında peygamberliğin müjdelendiği olay 40 yaşında gerçekleşmiştir. Cebrail gelip ona müjdeyi vermiştir ve Hz. Muhammed artık İslam dininin yayılması için çalışmaya başlamıştır.

indir

Hz. Muhammed’in Hayatı Özeti Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. gizem__38 dedi ki:

    Allhim yha biz kisa olsun deriz bu da kisa olmus diyo begenmiyosan kapi orda …;-)

  2. Anonim dedi ki:

    Bu cok kısa uzunu yok mu ?

  3. begüm dedi ki:

    çok güzel bana yardımcı olcağı kesin çünkü sınavdaççıkçaklarla aynı şey hayatı da var çocuklarının addıda var sağolun iykin bu yazıyı yazmışsınız

Yorum Yaz