Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Haziran 2018

Hz Muhammedin İnsanlar Arasındaki Farklılıklara Bakışı Hakkında Neler Söylenebilir

Hz muhammedin insanlar arasındaki farklılıklara bakışı hakkında bilgi kısaca özet, Hz muhammedin insanlar arasındaki farklılıklara bakışı hakkında neler söylenebilir

İslam dininin en son peygamberi Hz. Muhammed insanlara İslamiyeti anlatırken aynı zamanda davranışlarıyla da İslam dinini yaşayarak öğreten, herkese örnek olmuş bir insandır.

Peygamberimiz insanı insandan ayırmazdı ve herkesi birbirine eşit tutardı. Onun gözünde kimsenin milletinin, renginin bir farkı yoktu. Hatta Müslüman olanlar ve olmayanlar da onun için aynı konumdaydı. Herkesin eşitliğini savunurdu. İnsanların birbirine üstünlük sağlamadan, kölelik ya da efendilik yapmadan yaşaması gerektiğine inanırdı. Bu nedenle de her insana aynı saygı ve muhabbetle yaklaşırdı.

O kadar iyi bir insandı ki o İslamiyet’i yaymaya çalışırken ona zulmedenlere karşı bile bir kötülük düşünmezdi. Onları da Müslümanlardan ayırmaz, onların da iyiliklerini düşünürdü. Asla onlara karşı kin beslemezdi ve kötülük etmezdi.

Hz. Muhammed davranışlarıyla herkese örnek olmuş bir peygamberdi ve kimseyi düşünceleri ya da dış görünüşüne göre yargılamazdı. En önemlisi de herkese karşı eşit davranırdı.

images

Hz Muhammedin İnsanlar Arasındaki Farklılıklara Bakışı Hakkında Neler Söylenebilir Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz