Hz. Muhammed'i (s.a.v.) Diğer İnsanlardan Ayıran En Önemli Özelliğinin Ne Olduğunu Araştırınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Hz. Muhammed’i (s.a.v.) Diğer İnsanlardan Ayıran En Önemli Özelliğinin Ne Olduğunu Araştırınız.

Bu yazımızda Hz. Muhammed’i (s.a.v.) diğer insanlardan ayıran en önemli özelliğinin ne olduğunu araştırınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamber (a.s.)’ın peygamberlik vasıflarının yanında beşeri vasıfları da bulunmaktadır. Peygamber (a.s.)’ın peygamberlik vasıfları Allah’ın vahyetmesiyle gerçekleşmektedir. Beşeri vasıfları da sosyal ilişkiler ve faaliyetler yapmasıyla ortaya çıkmıştır. Peygamber (a.s.), ümmetini oluşturan kişiler gibi bir beşerdir. SAdece vahiy gelmesi onu bizden farklı kılmaktadır.

Hazreti Muhammed (s.a.v.)’i diğer insanlardan ayıran peygamberlik vasıflarından biri olarak vahiytir. Vahiy, Allah’ın elçi seçtiği kişiyle iletişim kurmasıdır. Hazreti Muhammed (s.a.v.)’i diğer insanlardan ayıran beşeri vasıflarından biri olarak güvenilir olmasıdır. Çünkü çocukluk, gençlik ve yetişkinlik dönemlerinde herkesin güvendiği ve kendisinden emin olduğu bir vasfa sahip olmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. aylin dedi ki:

    Hz. Muhammedi diğer insanlardan ayıran en önemli özelliklerin bir kaçını biliyordum ama ödevim için yeterli değildi. Sayenizde detaylı bir cevap yazdım iyi bir şekilde ödevimi yaptım.

Yorum Yaz