Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ocak 2021

Hz. Muhammed’e (s.a.v.) Verilen “Güvenilir” Anlamına Gelen Sıfat Nedir?

Aşağıda Hz. Muhammed’e (s.a.v.) verilen “güvenilir” anlamına gelen sıfat nedir kısaca olarak ele alacağız.

Hz. Muhammed s.a.v., İslam peygamberi olarak kırk yaşında peygamberlik vazifesi ile tanışmıştır. İslam’ı tebliğ etmek için Mekke’de Mekkeli müşrikler ile mücadele halinde olmuştur. Peygamber a.s., peygamberlik vazifesinden önce de yaşadığı toplum içinde saygı duyulan ve sevilen bir kişi olmuştur.

Peygamber a.s., peygamber olmadan önce yaşadığı toplumda güvenilir olarak bilinmiştir. Hz. Muhammed s.a.v.’e verilen güvenilir anlamına gelen sıfat emin olarak bilinmektedir. Muhammed-ül Emin peygamber a.s.’ın en çok bilinen unvanlarından biridir. Müşrik, munafık, kafir ve putperest her kim olursa olsun O’nun iyi kalbini görmüş ve O’na tam olarak güvenmiştir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. nursima dedi ki:

    merhaba arkadaşlar, Hz. Muhammed’e (s.a.v.) Verilen “Güvenilir” Anlamına Gelen Sıfat Nedir? ödevim için kullandım, ben Denizli birincisi nursima hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

  2. özlem dedi ki:

    sayenizde 2 artı aldım, Hz. Muhammed’e (s.a.v.) Verilen “Güvenilir” Anlamına Gelen Sıfat Nedir? işime yaradı ödevimde, ben Gümüşhane kızları içinde en güzeli olarak yazıyorum, hem de çalışkanım, tembellere kapak olsun!

Yorum Yaz