Hz. Havva Hayatı

Hz. Havva Hayatı Kısaca

Hz. Havva; ilk insan ve ilk peygamber olduğuna inanılan Hz. Adem’in eşidir. Kutsal inançlara göre, Allah Havva’yı Adem’ in kaburga kemiğinden oluşturdu ve ikisini beraber Cennet’e koydu. Havva yasak meyveyi Adem’e Şeytan’ın aldatmasıyla yedirince ceza olarak cennetten atıldılar. Adem, Sri Lanka bölgesinde olduğu söylenilen Serendip Dağı’na, Havva Cidde’nin bulunduğu yere gönderildiler.

Havva’ya Adem’i böyle bir suça yönelttiğinden ötürü, yeryüzünde kendisi ve soyundan gelen olan tüm kadınlar zor doğum yapma cezasına çarptırıldı. Tüm doğumların ağrılı olması bu sebebe bağlanır. Daha sonra yeniden birlikte olan Adem ile Havva’nın birleşmelerinden her seferinde bir oğlan, bir kız dünyaya geldi ve biri diğerinin kız kardeşiyle birleşerek çoğaldılar. İnanca göre, Adem ile Havva’nın ilk doğan erkek çocukları Habil ile Kabil adındaydı.

Hz. Havva Kimdir, Hz. Havva Hayatı, Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

8 yorum

  1. Blogcu arkadaş ALLAH ALLAH cc tanrı değil dinimizde islamda bole bir tabir yok din islam konusunu almışsın ama hristiyan diliyle en büyük yaraticiyi kendi isimleri dışındaki bir hitap şekliyle aktariyorsub sizin gibiler yüzünden etrafta Allah cc tanrı diyen kişiler çıkıyor. İkincisi Hz Havva hz Ademe ye diye vermemiştir ikisi birlikte yemiştir . Yazınızdaki hataları düzeltin caiz olmayan bir kaç hatanız var .

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.