Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Haziran 2021

Huzur ile İlgili Kompozisyon

Bu yazımızda huzur ile ilgili kompozisyon kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Huzur, insanların en çok muhtaç olduğu manevi bir ihtiyaçtır. Huzur, insanı hayata bağlar. Huzurlu olmanın maddi bir karşılığı yoktur. İnsanların bir ve beraber yaşaması en büyük huzur kaynağıdır. Bu nedenle meşru akrabalık ilişkilerinde ailenin meydana getirilmesi sağlanmıştır.

Aile huzurun temelidir. Huzurun hücresel olarak yaşanması gibidir. Toplumda huzurun yaşanması ve yerleşik hale gelmesi ailenin huzurunun teminat altında bulunmasıyla ilgilidir. Her ne kadar huzur manevi bir değer olsa da maddi geçim yolu da huzurun oluşmasını etkilemektedir.

Huzur, dini bir değer olarak insan hayatında bulunmaktadır. İnanç ve inanç özgürlüğü, ifade özgürlüğü ve düşünce özgürlüğü gibi özgürlükler insanın huzurunun oluşmasında etkilidir. Temel hak ve özgürlüklerin güvence altında olması da huzuru sağlar.

Huzur günümüzde daha çok maddi geçim sıkıntısı çekmemek anlamında değerlendirilse de, manevi olarak muhtaçlık hissetmeme, bağımsız olmak, sevdiklerinle beraber olma ve rızası olunan şeyleri yapma olarak değerlendirilmelidir. Bu sayede huzur gerçek anlamını bulur.

Toplumda huzurun sağlanması ise birlik ve beraberlik sayesinde gerçekleşir. Bunun için adil bir toplum düzeninin oluşması gerekir. Hukukun üstünlüğünün olduğu devletlerde adil bir toplum düzeninden bahsetmek daha kolaydır. Bu nedenle bazı hukuki kuralların her yönüyle tam olarak uygulanması gerekir. Ahlaki kurallar da bunların tamamlayıcısı olmalıdır.

Huzur ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sana ne dedi ki:

    beğendim süper olmuş emeğinize sağlık, huzurla ilgili kompozisyon kısa yazılmış istediğim gibi, bu arada sınıfın en çalışkanı benim, kıskanmayın :)

    1. Ceylan dedi ki:

      A canım seni çok kabartmışlar

Yorum Yaz