Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Hoşgörü Sevgi ve Yardımlaşma Hakkında Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 16 Ağustos 2022

Hoşgörü Sevgi ve Yardımlaşma Hakkında Kompozisyon

Hoşgörü Sevgi ve Yardımlaşma İle İlgili Kompozisyonlar Uzun ve Kısa

Hoşgörü sevgi ve yardımlaşma konulu bir kompozisyon

Hoşgörü, karşılaştığımız olumsuz durumlarda karşımızdaki kişinin kusurlarını görmezden gelmek onu bu davranışı sebebiyle rencide etmemek demektir. Herkes hayatta hatalar yapabilir. Ancak sağlıklı insan ilişkileri için bu hataları affetmek, onları görmezden gelmek erdem sahibi olan bir insanın barındırması gereken özelliklerin başında gelir. Günümüz şartlarında hoşgörüye her zamankinden fazla ihtiyaç duymaktayız. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanların içinde bulundukları olumsuz yaşam şartları, zorlu yaşam mücadelesi insanları hoşgörüden git gide uzaklaştırmakta. Hal böyle olunca çekilmez, yaşanılmaz bir toplum haline gelmek işten bile değil. Bu olumsuz davranış sadece bireyleri değil toplumu da olumsuz yönde etkiliyor. Oysaki millet olarak hoşgörülü ve birbirine saygılı olmak bize daha yaşanılası bir dünya sunacaktır.

Şöyle bir düşünün sabah karşılaştığınız insanlara günaydın diyor musunuz ya da akşam evinize giderken kaç kişiye iyi akşamlar dileğinde bulundunuz? Otobüste yolculuk yaparken diğer insanlara anlayışlı davranıyor, mağdur durumda bulunanlara yardım ediyor musunuz? Zor durumda olan bir insana en son ne zaman yardım ettiniz veya size yapılan bir haksızlıkta gülümseyebiliyor musunuz? Önemli değil diyebilmek bu kadar mı zor? En son ne zaman kendinizi karşınızdaki insanın yerine koydunuz?

Hoşgörüyü vurdumduymazlık kavramı ile karıştırmamak gerekir. Hoşgörüde her şeyin farkındalık ve kendi isteğiniz ve iyi niyetle görmezden gelme söz konusudur. Vurdumduymazlık ise hoşgörünün aksine olumsuz bir davranıştır. Hoşgörü insanı yüceltir vurdumduymazlık ise küçültür. Bizim istediğimiz iyi niyet, “Yaradılanı severim yaradandan ötürü ” zihniyetidir.

Çağımızda hoşgörüye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Günler geçiyor, çocuklarımız büyüyor, onlara daha güzel bir dünya bırakabilmek toplumsal huzur ile mümkündür. Toplumsal huzurun en basit temeli ise karşılıklı sevgi ve saygı ile atılır. Birlikte yaşamak, tüm insanlarla kardeş olmak, onlara gülümsemek, çatık kaşları yumuşatmak bize daha huzurlu bir yaşam ortamı sağlayacak ve dünyamızı daha güzel bir yer haline getirecektir.

Hoşgörülü ve yardımsever bir toplum her zaman çağın önünde olur. Diğer toplumların imrenerek baktığı bir toplum olabilmek için bu iş sevgi ve saygı ile başlar. Lütfen aynaya bakın ve bugün  kendinize söz verin. Mutlu yarınlar için mutlu bireyler, mutlu toplumlar için hoşgörülü ve saygılı insanlar gereklidir. Herkese gülümsemek yaşam felsefeniz olsun. Hayat böyle daha güzel olacak.

Hoşgörü Sevgi ve Yardımlaşma Hakkında Kompozisyon Örnekleri Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Berfin dedi ki:

  Güzel olmuş özellikle son paragrafı çok beğendim Kendi düşüncelerimi de ekleyerek güzel bir kompozisyon yazacağım özellikle son paragrafı çok beğendim.

 2. Berfin dedi ki:

  Çok güzel olmuş bazı fikirler aldım kendi düşüncelerimizde ekleyerek güzel bir kompozisyon yazıcam ve çok teşekkürler özellikle son paragrafında çok beğendim

 3. Hatice dedi ki:

  Çok güzel olmuş kesin yüz alacağım

 4. GAMZE dedi ki:

  yani daha güzel kompozisyonlar da gördüm o kadar abartılacak bir yazı deyil hatta biraz da iyi gibi

 5. Nergiz dedi ki:

  Saygı ve hoşgörü çok iyidir ve çok harikadır

 6. ahet dedi ki:

  abi öğretmenim görünce çok güzel olmuş dedi

 7. Bilge dedi ki:

  iyiki bu siteye girmişim

 8. ece dedi ki:

  iyiki bu siteye girmişim

  1. melis dedi ki:

   Nasıl giriliyor anlatır mısın?

 9. ece dedi ki:

  çok iyi abi

 10. saol abi dedi ki:

  saol abi öğretmenlerim beğenecek

 11. alperen dedi ki:

  güzel olmuş elinize sağlık
  hocalar çok beğenir

 12. Adınız ... dedi ki:

  çok muhteşem

 13. cansu dedi ki:

  çok iyi

 14. gamze dedi ki:

  çook güzeldi ben bunu okula okuyacam müdürde eminim çook beğeneceek:)

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781