Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Hizmeti Güzelleştirmek, Azmi Artırmak, Nimete Saygı Göstermek Ne Demektir?

Bu yazımızda hizmeti güzelleştirmek, azmi artırmak, nimete saygı göstermek ne demektir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İslam’ın yaşanmasının önünde bazı engeller bulunmaktadır. Bu engellerin ortaya çıkmasında dini yanlış anlayan ve yorumlayan insanlar bulunmaktadır. Bu nedenle İslami değerlere daha çok sahip çıkılması gerekmektedir. İslam değerleri toplumu bir arada tutan, barış ve huzurun teminatı, birlik ve beraberliğin en önemli dayanağı olarak yaşanmalıdır.

Hizmeti güzelleştirmek, insanlara yapılan maddi ve manevi hizmetlerin yerine getirilmesinde insani ve beşeri duygu ve düşüncelerle hareket ederek İslam dinini esas alıp o şekilde davranmaktır

Azmi artırmak, bir işin gerçekleşmesinde kararlılığı, farkındalığı, gücü ve kuvveti, fedakarlığı ve sadakati son damlasına kadar kullanmaktır.

Nimete saygı göstermek, Allah’ın yarattığı her şeyi insanlara hizmet amacıyla kullanırken bunların neden yaratıldığı anlamak ve o şekilde davranmaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Recep dedi ki:

  Din Kültürü Dersimiz
  Tasavvuf konumuz

 2. Adını vermek istemeyen okur dedi ki:

  Ödevimi yapmama yardımcı olduğunuz için tşk

 3. mehmet akif dedi ki:

  Hizmeti güzelleştirmek, azmi artırmak, nimete saygı göstermek kelime grupları Allah’ın bizlere sunduğu güzelliklerin kıymetini bilmemiz gerektiğini ve bu güzellikleri yaşatmak için çok çalışmamız gerektiğini anlatır.

Yorum Yaz