Herkes Dünyayı Değiştirmek İster Ama Kimse Kendini Değiştirmeyi Düşünmez Kompozisyon

Dünya, tüm canlıların yaşamış olduğu ortak bir yerdir bu nedenle de dünyada meydana gelen olumlu ya da olumsuz olan her şey dünyada yaşayan biz insanlara ve diğer canlılara geri dönmektedir. Dünyada meydana gelen olumsuzluklra karşı da özellikle insanlar bir takım adımlar atmaya başlarlar. Bu yazımızda bu durumu özetleyen herkes dünyayı değiştirmek ister ama kimse kendini değiştirmeyi düşünmez kısaca açıklamaya çalışacağız.

Değişim olgusu hayat içinde vazgeçilmez ve kaçınılmaz bir durumdur öyle ki; yeryüzündeki her şey zaman içinde bir şekilde değişmeye ve değişim göstermeye mahkumdur. Bu nedenle de değişmeyen tek şey değişimin kendisidir diyebiliriz.

Yeryüzünde her insan değişimin bir parçası olduğu için çoğu durum insanlar tarafından değiştirilmek istenebilir. Bu durumlar insanların fiziki görünüşleri olabilirken insanlar bazen de yaşadıkları yerin ya da çevrenin daha güzel ve yaşanabilir hal olması isteğine kapılabilirler ancak bu değişimlerin meydana gelebilmesi için insanların kendilerinden de fedakarlık yapmaları gerekmektedir. Örneğin; yaşanabilir bir çevre isteyen insanlar aynı zamanda bu durumda çevreye olumsuz etki eden davranışlarını da ortadan kaldırmalıdır yani kendilerini de değiştirmelidirler. Ancak çoğu insanlar çoğu zaman kendilerini ve kendi tutum ve davranışlarını değiştirmeden sadece bir şeylerin değişmesini beklerler bu da olması imkansız bir durumdur.

Herkes Dünyayı Değiştirmek İster Ama Kimse Kendini Değiştirmeyi Düşünmez Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Görüşlerinizi ve Önerilerinizi Aşağıdaki Yorum Bölümünden Hemen Bizimle Paylaşın. 

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.