Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Ocak 2021

Herhangi Bir Geleneğimizi Tanıtan Yazı Yazınız.

Aşağıda herhangi bir geleneğimizi tanıtan yazı yazınız kısaca olarak ele alacağız.

Türkler gelenek ve göreneklerine bağlı olarak yaşarlar. Düğün, cenaze, bayram gibi önemli günlerinde gelenek ve görenek kurallarını töre olarak uygulamaktadırlar.

Düğünler

Düğünlerimizde gelin evine gidilir, gelin evden teslim alınır ve dualarla düğün yerine getirilir. Düğün yerinde tanıdık ve misafirler toplanır, evlenenleri tebrik eder. Takılarını takarak düğünlerinde onlara maddi olarak yardımcı olurlar.

Düğünlerde düğün sahibi ikramlar yaparak sevgi, saygı ve hoşgörünün oluşmasını sağlar. Daha sonra evlenen çift evlerine bırakılır. düğün yaparak herkesle mutluluk paylaşılır, dualar alınır, iyi temennilerin dile getirilmesi gibi davranışlar da düğünün en iyi şekilde gerçekleşmesini de sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Müge dedi ki:

  Selamın aleyküm ödev sayfası yeminle hayran edici, ödevim hemen bitti, Herhangi Bir Geleneğimizi Tanıtan Yazı Yazınız. tam istediğim gibi olmuş, her yazıyı beğenmem, çok zor beğenen birisiyim, ona göre anlayın değerinizi.

 2. NAME dedi ki:

  Her arastiran insan tembelmi oluyo

 3. ezgi dedi ki:

  anlaşılır ve sade yazılmış, Herhangi Bir Geleneğimizi Tanıtan Yazı Yazınız. anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

  1. ESMA dedi ki:

   o zaman neden bu sayfaya girdin demekki sende araştırmışsın kardeşim

  2. Anonim dedi ki:

   Bence hiç te sade yapmamış çok uzun

  3. zekşşş dedi ki:

   artistlik yapma kızım her odevini burda yapan tembel olmuyor sırf eksi almamak için yapıyorum benim daha onemli nişim var lgs calışıyorumntest cozmem lazım

   1. anonim dedi ki:

    Katiliyorum sana .Ayrica ezgi bu boş odevi kendim yazarak vakit kaybetmek istemiyorum Biraz beynin olsa keskee

Yorum Yaz