Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Şubat 2019

“Her İnsan Herkes Karşısında Her Şeyden Sorumludur” Özdeyişi İle İlgili Kompozisyon

Aşağıda “Her insan herkes karşısında her şeyden sorumludur” özdeyişi ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında birçok sorumluluk alarak yaşarlar. Bazı insanlar göz önünde işler yaparken bazı insanlar fark edilmeyen ama önemli olan işlerle uğraşabilirler. Her işin kendine özgü sorumluluğu bulunmaktadır. Bu da işlerin kendine göre öneminin olduğunu gösterir.

Toplum içinde yaşamak da belli bir kültür ve ahlak sorumluluğu gerektirmektedir. Birlik ve beraberlik içinde olmak, mutlu ve huzurlu olmak, adalet ve barış içinde olmak, yardımlaşmak, paylaşmak, dayanışma halinde olmak sorumluluk gerektiren toplumsa hayattaki bireysel değerler arasında yer almaktadır.

İnsanlar toplum karşısında her şeyden sorunlu olarak yaşarlar. Çünkü topluma iyi örnek olmak ve iyiliğin yayılmasında etkin rol oynamak toplumdaki bireylerin her birinin bir ödevi ve görevidir. Bu nedenle kötüden ya da kötülüklerden örnek olması mümkün değildir.

İyi şeylerin ve iyiliklerin örnek olması doğru olduğu için her işin belli bir sorumluluğu vardır. Bu da toplum hayatının önemli bir parçası olarak insanların ne yaptıklarının farkında olmaları gerektirir. Toplumda yaşayan bireylerin sorumluluk alması ve toplumun bir parçası olmaları bu nedenle önemlidir.

İyiliğin yayılması, adaletin sağlanması, barışın gerçekleşmesi için toplumda refah içinde olan bireylerin sorumuluk alması gerekmektedir.

“Her İnsan Herkes Karşısında Her Şeyden Sorumludur” Özdeyişi İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz