Hayvanları Koruma Günü İçin Davetiye Örneği

Bu yazımızda hayvanları koruma günü için davetiye örneği kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsan sosyal bir varlıktır. Daima çevresiyle iletişim halindedir. İnsan insana muhtaç olduğu gibi çevresindeki diğer canlı veya cansız varlıklara da muhtaç olarak yaşar. Çünkü doğal ekolojik denge bunu gerektirir.

Hayvanlar tarihten günümüze kadar insan hayatında önemli bir yerde durmaktadır. İnsanlığın gelişmesinde insan gücünün yanı sıra hayvan gücü etkili olmuştur. Hayvanların avcılık döneminden itibaren insan hayatı için vazgeçilmezliği daha çok hayvanların evcilleştirilmesiyle anlaşılmıştır.

Başıboş, kimsesiz, sakat, yaralı, hasta, aç hayvanların bakımını böylelikle karşılama ihtiyacı hisseden insanlar, hayvanlarla olan ilişkilerinde yeni bir boyuta geçmiştir. Müslüman toplumlarda özellikle hayvan haklarına riayet edilmektedir. Hayvanlara eziyet edilmesi, zulmedilmesi, kötü ve hor davranılması yasaklanmıştır. Avcılık da bu yüzden caiz görülmemiştir.

Hayvanlar hakkında farkındalık oluşturmak için 4 Ekim Hayvan Hakları Günü olarak ilan edilmiştir. Bugünde birçok etkinlikler yapılır. Sinema, tiyatro gösterileri, resim sergileri, konferanslar, seminerler, ziyaretler gerçekleştirilir. Bunlar için davetiye oluşturulur. Bu davetiyeye örnekler şu şekildedir:

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

Tarih boyunca kadim dostumuz olan hayvanları korumak, beslemek, yetiştirmek için farkındalık oluşturmak adına düzenleyeceğimiz bu konferansta sizleri aramızda görmekten onur duyarız.

Saygılarımızla…

Bağcılar Belediyesi

Yer – Tarih : Bağcılar – 4 Ekim 2016 /  Saat: 19.00

Adres: Bağcılar Belediyesi Konferans Salonu

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü

İnsanın en yakın çevre dostu olan ve varlıklarıyla dünyamızı koruyan hayvanları korumayı şiar edinerek gerçekleştirdiğimiz bu hayvanat bahçesi ziyaretimizde sizleri aramızda görmekten şeref duyarız.

Saygılarımızla…

Gebze Belediyesi

Yer – Tarih: Darıca – 4 Ekim 2016 / Saat: 15.00

Adres: Darıca Hayvanat Bahçesi

Hayvanları Koruma Günü İçin Davetiye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.