Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Şubat 2021

Hayvanlar Kışın Üşür Mü

Her insan soğuk havadan etkilenir ve üşümemek için bir takım faaliyetler gerçekleştirir. Hatta soğuk havalarda üşümemek için kat kat giyinir ve ısınma yöntemleri arar dururuz. Peki bu durum hayvanlar için de geçerli midir? Hayvan soğuk havalarda üşür mü? Bu ve buna benzeyen bir takım soruların cevaplarını bulmak ya da bu konuya ilişkin daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız, sizlere hazırlamış olduğumuz Hayvanlar Kışın Üşür Mü adlı yazımızı okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Bazı canlılar nasıl bir soğuk olursa olsun, hatta bu duruma karların üstünde yaşamak da dahil, soğuktan pek fazla etkilenmemektedir. Bu canlıların en başında hayvanlar gelmektedir. Dünyanın bin bir türlü sevimli canlısı ve insan dostu olan hayvanların birçoğunun kendisine ait bir kürkü vardır ve dışarıdan gelecek olan herhangi bir soğuktan etkilenmezler. Kalın kürkleri olan hayvanlara örnek verecek olursak, bu hayvanların köpekler olabileceğini belirterek, sivas kangalı, malamut, alabay cinsinde olanların olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bunların yanı sıra, süs köpeklerinin soğuktan korunmaya ihtiyaç duyma durumları olabilmektedir. Yaşamlarını sıcak bölgede sürdüren ev köpekleri, soğuk bir havada hasta olmaya yatkın olabilirler. Nasıl ki insanlar kazan gibi soğuktan korunmak adına bir takım kıyafetler giyiyosa, aynı kıyafetleri köpeğinize de giydirerek soğuktan korunmasını sağlayabilirsiniz. Yavru köpekse kesinlikle çok soğuk bir ortamda kalmamalıdır.

Üşümenin dışında soğuk havalarda gerçekleşebilecek olumsuz sonuçlara engel olmak için köpeğinize dikkat etmenizde fayda bulunmaktadır.

Hayvanlar Kışın Üşür Mü Adlı Yazımız İle İlgili Düşüncelerinizi Yorum Kısmına Yazarak Bize Ulaştırabilirsiniz

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz