Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Mayıs 2022

Hayvan Sevgisi ile İlgili Hikaye Örneği

Aşağıda hayvan sevgisi ile ilgili hikaye örneği kısaca olarak ele alacağız.

Mehmet, sokak köpeklerini çok seviyordu. Bir mahallenin sokağında, sokak arası bir yerde oturdukları için onları pek nadir görüyordu. Bazen duraklarda, bazen çöp konteynerlerinin yakınlarında görürdü. Onlara yaklaşmaktan korkardı. Çünkü hepsi bakımsız olarak dolaşıyor ve hastalık yayıyordu.

Mehmet’in aklına sokak köpekleri ile ilgili bir çalışma yapmak geldi. Köpeklerin sağlığını korumak ve onları koruma altına almak için bir proje geliştirdi. Bu projeyi okul gündemine taşıdı. Okul müdürü ve sınıf öğretmeni Mehmet’in bu sokak köpekleri hakkındaki sağlık projesini desteklediler. Böylece proje belediye seviyesine yükseldi. İş ciddiyet kazandı.

Mehmet’in projesi belediye tarafından da kabul gördü. Mehmet ve arkadaşları özel kıyafetler giyerek sokaklara çıktılar. Yardımcı ekiplerle birlikte uzman kişilerin de yardımıyla sokak köpeklerini toplayıp belediyenin kısa sürede hazır hale getirdiği barınaklara toplamaya başladılar. Kısa sürede birçok hayvanı topladılar.

Köpekleri besleyip, aşılayıp ve temizleyip yeniden doğal ortamlarına bırakmaya başladılar. Böylece köpekler bakımlı ve zararsız hale geldiler. Mehmet de ilgi gören ve hayata geçen projesiyle ödüller kazandı. Kazandığı ödülleri de yine köpekler için kullandı ve diğer hayvanlar için de projeler geliştirmeye başladı. Mehmet ve sınıf arkadaşları bunu sosyal sorumluluk olarak sürdürdüler. Okullarının da tanınmasına vesile oldular. Mehmet hayvan sevgisi bütün ilçeyi harekete geçirmişti.

Hayvan Sevgisi ile İlgili Hikaye Örneği Hakkında Yorumlarınızı Aşağıda Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz