Hayata Bağlılık ile İlgili Deneme Yazısı

Aşağıda hayata bağlılık ile ilgili deneme yazısı kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlar hayatlarında bir takım şeylere bağlanarak yaşarlar. Hayata bağlılık insanların mutlu ve huzurlu olmasını sağlar. Aile, iş, sahip olunan varlıklar insanı hayata bağlar. İnsanı hayata bağlayan en değerli varlık ailedir. Aile bireyleri sorumluluklarının bilincinde olarak zorlukların üstesinden gelen ve kan bağı ile birbirine bağlı olan bireylerden meydana gelmektedir.

Anne ve babasını çok seven, anne ve babasının hizmetinde olan kişiler hayata bağlılıklarını aile ile açıklar. Yalnız yaşayan ve işi ile motive olarak huzur bulup kendini teskin etmek durumunda olanlar işi bağlılık olarak görürler. Bazı kişiler varlıklara bağlı olarak kitaplara, evlere ve benzeri şeylere bağlanabilirler.

Hayata bağlılık insana bağlılık olarak evlilik olarak gerçekleşebilir. İki kişinin birbirini severek birbirine bağlanması ve yeni bir hayat kurması kişileri derinden hayata bağlar. Aile olmanın dışında kişileri hayata bağlayan değerler arasında dini inançlar da bulunmaktadır.

Dini değerlere sahip olmak,bir dini yaşamak ve yaşatmak için mücadele etmek, adalet, merhamet, insaf ve vicdan değerleri için çalışmak bir bağlılık şekli olabilir. Hayat yaşanması için gerekli bazı kurallardan oluşur. Bu kuralları insanlığı önemseyerek yerine getirmek insanların görevidir. Bu görevi yerine getirmek için de insanların sorumluluklarını ve ödevlerini yerine getirmesi gerekir.

Hayata Bağlılık ile İlgili Deneme Yazısı Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bu yazıya ilk yorumu sen yaz!

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.