Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781
Hayalsiz İnsan Kanatsız Kuşa Benzer Kompozisyon - Eğitim Platformu
Web sitemize hoşgeldiniz, 05 Temmuz 2022

Hayalsiz İnsan Kanatsız Kuşa Benzer Kompozisyon

hayal-kurmakİnsanların hayatı bir döngü üzerine kuruludur. Bu döngüye göre doğan insanlarlar büyürler, yaşarlar ve vakti zamanı geldiğinde de ölürler. Yaşadıkları süre içinde insanlar bir şekilde yaşamlarını devam ettirmek durumundadırlar bu nedenle de hayatları boyunca bir çok şeyleri kendilerine hedef olarak koyalar böylece çalışarak hem hayatlarını devam ettirirler hem de umut ettikleri şeyleri gerçekleştirmeye çalışırlar.

İnsanlar umut yani hayal ettikleri hedeflere ulaşabilmek için çalışmak zorundadırlar çünkü insanların o umutlarını yakalamak için çalışmaları kaçınılmaz bir gerekçedir. Bu nedenle de sürekli çalışıp çaba sarf ederler.

İnsanların sahip oldukları umutlar aynı zamanda insanların yaşamasını sağlayan en büyük etmenlerdir. Umudu olmayan belli bir amaca sahip olmayan insanlar hayat pozitif bir şekilde bakamazlar ve yaşadıkları hayattan da bir zevk alamazlar yani kısacası umudu olmayan insanlar sanki kanadı kırılmış, kanadı olmayan kuş gibi olurlar.

Hayal edilen umutlar sayesinde insanlar hayata sıkı sıkı bağlanır ve böylece içlerinde de yaşama sevinci olur çünkü insanlar umutları olduğunda neden yaşadıklarının neyi amaçladıklarının bilincinde olarak yaşarlar. Bu nedenle de hayalsiz insan kuşa benzer; nasıl kuşlar uçmak için kanatlarına ihtiyaç duyuyorlar ise insanlar da kuş misali yaşayıp hayattan zevk alabilmek için umutlarına ihtiyaç duyarlar.

İşte tüm bu nedenlerden dolayı insanların umutları olmalıdır ve insanlar bu umutlarına kavuşabilmek için yaşamalıdır; hayat ancak böyle anlam kazanır.

Hayalsiz İnsan Kanatsız Kuşa Benzer İle İlgili Kompozisyon Örneğimiz Hakkındaki Yorum ve Görüşlerinizi Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/ders/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2781