Web sitemize hoşgeldiniz, 02 Mart 2021

Hava Su Toprak Kirliliğini Önlemek İçin Neler Yapmalıyız Maddeler Halinde Kısaca

Hava su toprak kirliliğini önlemek için neler yapmalıyız maddeler halinde kısaca hakkında bilgi kısaca

Dünyada sanayileşmenin artması, nüfusun çoğalması ve kentleşmenin artması, teknolojinin gelişmesi gibi nedenlerle çevre kirliliği artmıştır. Çevre kirliliğindeki bu artış dünyada canlı hayatını da tehdit etmeye başlamıştır. Dünyada en önemli sorunlardan biri olan çevre kirliliği konusunda alınması gereken önlemler vardır.

Çevre kirliliğini engellemenin ilk adımı insanları bilinçlendirmektir. Çevre kirliliği konusunda verilen seminerler, konferanslar ve eğitimler ile çevre kirliliğine duyarlılık artacak ve insanlar bu konuda başka adımlar atacaklardır. Ayrıca çevre kirliliğinin önüne geçebilmek için teknolojik ürünlerin çevreye dost şekilde üretilmesi ve malzemelerin bu yönde seçilmesi gerekmektedir.

Çevre kirliliğine çok fazla etki eden fabrikalar sık sık denetlenmelidir. Havaya zararlı gazları salmaları engellenmelidir. Bu sayede küresel ısınmaya neden olan etkenler de ortadan kaldırılmış olacaktır.

Hava Su Toprak Kirliliğini Önlemek İçin Neler Yapmalıyız Maddeler Halinde Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ela hamdi dedi ki:

  Çok mantıklı.

 2. Elanur dedi ki:

  Aynen çok doğru söylüyorsun.

 3. Fatma Beyza Seven dedi ki:

  Su kirliliğini önlemek için denize ; çöp atmamalıyız,fabrika atıklarını atmamalıyız,toprak ve gübrelerin suya karışmasını önlemeliyiz ,suyu kirletenleri uyarmalıyız,suyun kirlenmesi için yeni projeler yapılmasını talep etmeliyiz.

  1. İrem dedi ki:

   Teşekkürler

Yorum Yaz