Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Hava Kirliliği Nedir

Bu sayfamızda hava kirliliği nedir sorusunun cevabını vererek hava kirliliğinin nedenleri hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnsanların yaşamlarını sağlıklı şekilde devam ettirebilmeleri için gerekli olan en önemli unsur havadır. İnsan günlerce açlık ve susuzluk ile mücadele edebilir ama insanın havasız kalabilmesi mümkün değildir.

İçinde bulunduğumuz dönemde yaşanan hızlı kentleşme, sanayi alanlarının çoğalması, doğal bitki örtüsüne zarar verilmesi, taşıtların sayısının artması ve bunların çıkardığı zararlı gazlar hava kirliliğinin en önemli sebepleridir. Ayrıca endüstri tesisleri, kurulan termik santraller, sanayinin gelişmesi de hava kirliliği üzerinde oldukça etkili olmaktadır.

Hava kirliliği insan için çok önemli bir tehlike oluşturmaktadır. Her geçen gün artan hava kirliliği sebebi ile insan sağlığı her geçen gün çok önemli bir tehlikenin altına girmektedir. Hava kirliliğinde ortaya çıkan karbonmonoksit, kükürtdioksit ve doymamış hidrokarbonlar insanların kanser riski ile karşı karşıya gelmelerine sebep olmaktadır. Ayrıca pek çok solunum yolu hastalığı da hava kirliliği sebebi ile ortaya çıkabilmektedir.

Hava Kirliliği Nasıl Önlenir Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz