Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Hava Kirliliği ile İlgili Kompozisyon

Aşağıda hava kirliliği ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

Çevre sorunları, çevre kirlilikleri olarak meydana gelmektedir. Özellikle beşeri faaliyetlerin olumsuz etkileri çevre kirliliklerinin yaşanmasına neden olmaktadır. Çevre sorunlarının azaltılmasında insanlara çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Çevre kirliliklerinin azaltılması için beşeri faaliyetlerin çevre kanunları gereğince yapılması gerekmektedir.

Çevre kirlilikleri arasında en önemli sorunlardan biri de hava kirliliğidir. Hava kirliliği, doğaya salınan zararlı ışınlar, gazlar nedeniyle yaşanmaktadır. Özellikle sanayi alanlarında hava kirliliği çok fazla yaşanmaktadır. Sanayi atıklarının kimyasal gaz olarak çevreye salınması bir denetimin olmaması hava kirliliğinin yaşanmasına neden olmaktadır.

Hava kirliliği, canlı hayatını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle yaşanan kirlilikler nedeniyle canlı nesli tükenmektedir. Hava kirliliği dünyanın doğal çevresine de zarar vermektedir. Atmosferin kirlenmesi atmosferik olayların yaşanmasını engellemektedir. Bu da doğa olaylarının gerçekleşmemesine neden olmaktadır.

Hava kirliliği nedeniyle küresel ısınma da oluşmaktadır. Küresel ısınma atmosferdeki kirliliğin bir perde oluşturması ve sera gazının yeryüzünün ısınmasına daha çok sebep olmasıyla iklim değişikliklerinin yaşanması, mevsim geçişlerinin gecikmesi olarak meydana gelmekte aşırı sıcak ve aşırı soğukların yaşanmasına neden olmaktadır.

Hava kirliliğinin neden olduğu küresel ısınma canlılık faaliyetlerini olumsuz etkilemekte ve nesillerin tükenmesine, doğal bitki örtüsünün değişmesine, hastalıkların yayılmasına sebebiyet vermektedir. Bu nedenlerle hava kirliliğinin de her çevre kirliliği gibi önlenmesi gerekmektedir.

Hava Kirliliği ile İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sevda dedi ki:

    ben fazlasıyla beğendim işime yaradı bu yazı ellerinize sağlık.

Yorum Yaz