Web sitemize hoşgeldiniz, 01 Ağustos 2021

Haritaların Hayatımızdaki Önemi

Haritaların yaşamımızdaki önemi konusunda sizlere bilgi vereceğiz.

Sınırları belirli olan bir alanın belirli bir ölçek kullanılarak kuş bakışı olarak çizildiği resimlere harita adı verilir. Haritaların hayatımızdaki önemi oldukça büyüktür. Haritalar bizim adreslere ulaşmamızda bize kolaylık sağlar. Haritalar sayesinde yönlerimizi ve bölgeleri kolay bir şekilde bulabiliriz. Ayrıca son zamanlarda akıllı telefonlara navigasyon özelliğinin bulunması da insanlığa büyük faydalar sağlamaktadır.

Haritalar bir çok projeye temel olmaktadır. Örneğin yapılacak olan bir futbol sahası için öncelikle o bölgedeki arsanın haritası incelenir ve haritaya bakılarak futbol sahasının nereye yapılacağı kesinleştirilir.

İmar planları çizilirken yine imar planı yapılacak olan bölgenin mahalle ve sokakların konumuna haritalar aracılığı ile konumu incelenir. Ayrıca havaalanı yapımlarında da haritaların önemi oldukça büyüktür. Havaalanı yapılması düşünülen bölgede uçağın piste inmesi için en uygun olan bölge haritalara bakılarak belirlenir. Bu noktada harita büyük önem taşır.

Haritaların Yaşamımızdaki Önemi Haritaların Hayatımızdaki Önemi Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın. 

 

 

 

 

 

 

Haritaların Günümüzdeki Hayatımızdaki Önemi Haritaların Hayatımızdaki Önemi Kısaca Konulu Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Şehmus dedi ki:

    selam ben 2 sayfalık haritaların önemini isityorum öğretmen bize oyle dedi

Yorum Yaz