Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Hangi Kitle İletişim Araçlarının Gelecekte Daha Fazla Kullanılacağını Düşünüyorsunuz Neden?

Bu yazımızda hangi kitle iletişim araçlarının gelecekte daha fazla kullanılacağını düşünüyorsunuz neden kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Kitle iletişim araçları günümüzde sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle internetin yaygınlaşması ve sosyal  medyanın aktif olarak kullanılması kitle iletişim araçlarının internet üzerinden yaygınlaşmasını sağlamaktadır. Gelecekte en fazla kullanılacak olan kitle iletişim araçları internet odaklı olarak telefon, televizyon şeklinde gerçekleşecektir. Bir de sosyal medyanın gücü telefonlardan mobil olarak daha yaygın kullanılacaktır.

Kitle iletişimi internetin yaygınlaşması daha da hız kazanmıştır. Artık dünyanın bir ucunda gerçekleşen olaylar diğer ucundan anında öğrenilmektedir. Bu nedenle internet odaklı olarak kitle iletişimin gerçekleşmesi yaygınlaşacak ve her şey internet üzerinden gerçekleşecektir. İnternetin keşfiyle birçok bilgi transferi kısa yollardan zaman ve mekana ağlı kalmadan gerçekleştirilmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. şule dedi ki:

    Ben kitle iletişim araçlarından internetin gelecekte daha fazla kullanılacağını düşünüyorum. Çünkü şimdilerde en küçük bir birey bile internete girmeyi ve orada istediği dünyaya ulaşmayı biliyor.

Yorum Yaz