Web sitemize hoşgeldiniz, 17 Nisan 2021

Hangi Kitle İletişim Araçlarının Gelecek Yıllarda Kullanılmayacağını Düşünüyorsunuz, Neden?

Bu yazımızda hangi kitle iletişim araçlarının gelecek yıllarda kullanılmayacağını düşünüyorsunuz neden kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Günümüzde kitle iletişim araçları çok çeşitlidir. Yazılı ve görsel olarak kullanılan kitle iletişim araçları bulunmaktadır. Yazılı olarak gazete, dergi, kitap gibi eserler kullanılmaktadır. Televizyon ve telefon kullanımının yaygınlaşması yazılı eserlerin revaçta olmasını engellemiştir. Telefonlarda internet kullanımının yaygınlaşmasıyla da sosyal medyanın kullanımının artış göstermesi kitle iletişimini daha da kolaylaştırmıştır.

Bunlarla birlikte günümüzde sosyal medyanın gücü, gazete, dergi ve kitap alanında büyük düşüşlerin yaşanmasına neden olarak geleceğe dönük dijital dünyanın revaçta olmasından, yazılı eserlerin kütüphanelerde yer almasına neden olunması ve gazete, dergi gibi araçların kullanımının bitmesi söz konusudur. Ayrıca sabit telefonlar ve radyo kullanımının da akıllı telefon ve tablet kullanımının yaygınlaşması nedeniyle atıl kalacağı düşünülmektedir.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ruken dedi ki:

    Hangi kitle iletişim araçlarının gelecek yıllarda kullanılmayacağını düşünüyorsun sorusunu geçen gün bir arkadaşım bana yöneltti. Bende kesinlikle radyonun özelliğini yitireceğini ve kullanılmayacağını düşündüğümü söyledim.

Yorum Yaz