Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Ocak 2021

Halkçılık Nedir? Kısaca Tanımı

Aşağıda halkçılık nedir kısaca tanımı kısaca olarak ele alacağız.

Halkçılık, atı kurucu ilkeden biri olarak bilinmektedir. Cumhuriyeti kuran ilkeler laiklik, milliyetçilik, devletçilik, inkılapçılık, cumhuriyetçilik olarak bilinmektedir. Halkın refahı ve devletin devamlılığı için gerekli görülen bu ilkelerden bazıları anayasada yer almakta ve bir takım ilkeler de çeşitli kurum ve kuruluşların inşa ve bina edilmesinde etkili olmuştur.

Halkçılık, halkın değerlerini önceleyen ve özgür bir ortamın oluşmasını sağlayan ilkelerden biridir. Halkın değerleri bakımından refahı, huzuru ve barışı temin edilmek istenmiştir. Halkçılık bu bakımdan halkın ekonomik, sosyal ve kültürel olarak refah seviyesine ulaşmasını sağlamaktadır. Halkçılık, en önemli ilkelerden biri olarak varlığını korumakta ve anayasal olarak da yerinde durmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. derya dedi ki:

    Selam bu bilgi vallaha güzel, sağ olun Halkçılık Nedir? Kısaca Tanımı vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

  2. hasret dedi ki:

    selam arkadaşlar bu bilgi ciddiyim çok güzel, öğretmen beğendi Halkçılık Nedir? Kısaca Tanımı vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

Yorum Yaz