Web sitemize hoşgeldiniz, 13 Nisan 2021

Halime Çavuş Kimdir Hakkında Kısaca Bilgi

Bu yazımızda Halime Çavuş kimdir hakkında kısaca bilgi kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Milli Mücadele yılları ülkemiz ve milletimiz için çok zor geçen yıllar olmuştur. Birinci Dünya Savaşı sonrasında yaşanan zor durumların üstüne canının son havlesi ve kanının son damlasıyla canını dişine takarak mücadelesini sürdüren milli ruhlu kahramanlar mücadele etmiştir. Kadınlar, erkekler, yaşlılar, gençler ve hatta çocuklar bir an olsun düşünmeden canını vatana siper etmiştir.

Büyük kahramanlık gösteren isimlerden biri de İnebolulu Halime Çavuş’tur. Saçını erkek gibi kestirerek milli kuvvetlerin arasına katılan Halime Çavuş, bir an olsun düşünmeden canı pahasına mücadelesini sürdürmüş ve vatanını ve milletini ne kadar çok sevdiği göstermek üzere kahramanlıklar yapmıştır. Bir erkek gibi cevval cenk ederek vatan savunmasında bulunmuştur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. ne bilimben dedi ki:

  çok kısa ve eminiz ki sen en çalışkan öğrencisin

 2. sema dedi ki:

  yazanlara teşekkür ediyorum sayenizde ödevimi tamamladım, artı alacağım beğendim bu yazıyı. bu arada okulun en çalışkan ve güzel öğrencisiyim, kıskananlar çatlasın.

  1. Anonim dedi ki:

   Sen hangi okuldasın ?😎😏

   1. Anonim dedi ki:

    Şehit Av.Mehmet Özel

  2. SANA NE dedi ki:

   Aklı fazla gelişememiş ama canım

 3. sema dedi ki:

  Sizin sayenizde 100 aldım yazanlara teşekkür ediyorum sayenizde ödevimi tamamladım, artı alacağım beğendim bu yazıyı. bu arada okulun en çalışkan ve güzel öğrencisiyim, kıskananlar çatlasın.

  1. Prenses dedi ki:

   Kendini öyle sanıyorsun ama değilsin maalesef😜😝😘

 4. Satılmış dedi ki:

  Çok saol yardımcı oldun😊😊😊

 5. Anonim dedi ki:

  Ödevim için işe yaradı

 6. Anonim dedi ki:

  Teşekkürler bu bilgiler işime çok yaradı sağ olun tekrardan teşekkürler

 7. Selin dedi ki:

  Harika çok yardımcı oldu

 8. fatma dedi ki:

  bilgi için teşekkürler

 9. Bugra Balyemez dedi ki:

  halime çavuş 1989da kastamonu merkez ılıcalı koyunde dogmustur . Kenndini erkek gibi gostermek ıcın sakal trası olup cepheye katılmıstır .İneboludan akraya sakaryaya mermı cephane tasımız bir kadın askerdır.Ailesi onu gitmesini engellediğine rağmen o yıne de cepheye gitmistir.

 10. gözde dedi ki:

  Halime Çavuş, Kurtuluş Savaşı başlarında ailesinin tüm engellemelerine karşı çıkarak savaşa katılan erkek kılığına girip saçını erkek gibi kestirerek asker kıyafeti giyen ve sakal tıraşı olan İnebolu’ndan Ankara ve Sakarya’ya cephane taşıyan yüce gönüllü bir Türk kadınıdır.

  1. Anonim dedi ki:

   Çok saol yardımcı oldun😊😊😊

   1. serkan dedi ki:

    çok teşekkür ederim

Yorum Yaz