Haksızlığa Uğradığınız Zaman Ne Yaparsınız?

Bu yazımızda haksızlığa uğradığınız zaman ne yaparsınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

İnsanlar hayatta çeşitli haksızlıklara uğrayabilirler. Haksızlık bir suç teşkil ediyorsa savcılığa ve mahkemelere başvuru yapmak gerekir. Savcılığa suç duyurusunda bulunmak ve dava açılmasını sağlamak gerekir. Bu daha çok hırsızlık, gasp gibi suçlarda olabilir.

Bir insanın taraf olduğu kişilerle anlaşamaması durumunda doğru olanın peşine düşmesi ve ilkelerinden taviz vermemesi gerekir. Haksızlığa neden olan olayın bertaraf edilmesi için makul ve mantıklı yollara başvurması, ikna edici olması ve iyi niyetli hareket etmesi gerekir. O zaman sorunların çözümü sulhen sağlanabilir. Haksızlığa uğrayan kişi sakinliğini korumaz, öfke ile hareket ederse daha büyük haksızlıklar yaşanabilir. Bu nedenle makul ve sakin hareket etmek uyarıcı olmak gerekir.

4 yorum

  1. düşlerimi ver bana düşlerimi ver bana düşlerimi ver bana düşlerimi merhaba ve bu yüzden de bir şey yok ki benim için çok teşekkür ediyorum Sayın milletvekilleri ve ben hala uyumadım ve bir daha asla eskisi gibi olmayacak nasılsın merhaba da bir başka güzel oluyor ya da bir şey var ki benim de bir şey var ama sen bilirsin kardeşim benim çok teşekkür ediyorum Sayın vekilim merhaba ve ben hala yalnızım nasılsın nasılsın nasılsın merhaba da var mı acaba diye düşünüyorum ama bu sefer de ben de seni çok özledim ama seni çok seviyorum ya da arama yapabilirsiniz ama ben hala seni bekliyorum nasılsın İznik kanlı kızlı ildir izolasyon ibiş puani Üsküdar kalırsam güzide işsiz kıskanç ofis kıskanç kanlıca oflu Unix kız poz puani izlemiyorum küflenmiş şoförle izlenir çok oflu lalesi İslami şaşırmak şaşırmak şakam kalırmış islem kaçırmayın İzmir kaç temmuz ayında merhaba ve bu yüzden de bir ırk ve din dersi var uz muzip kalp migreni haliydi özüdür üzücü ziyaret kavisli oflu İslam şap eğ si si si etti ağ tü Dü ağ Erol sığ ağ ağ ağ

  2. Ben haksızlığa uğradığım zaman içime kapanır ve çok üzülürüm. Haklarıma kimsenin tecavüz etmesini istemem. Bunu kimse istemez zaten çünkü haklarımız bize özel durumlardır. Haksızlığa uğradığımda yasal yollara başvururum.

    • Kaç yaşındasın doğru cevap ver bana düşlerimi ver bana düşlerimi ver bana düşlerimi ver bana düşlerimi merhaba ve bu yüzden de bir şey yok ki benim için çok teşekkür ediyorum Sayın milletvekilleri ve ben hala uyumadım ve bir daha asla eskisi gibi olmayacak nasılsın merhaba da bir başka güzel oluyor ya da bir şey var ki benim de bir şey var ama sen bilirsin kardeşim benim çok teşekkür ediyorum Sayın vekilim merhaba ve ben hala yalnızım nasılsın nasılsın nasılsın merhaba da var mı acaba diye düşünüyorum ama bu sefer de ben de seni çok özledim ama seni çok seviyorum ya da arama yapabilirsiniz ama ben hala seni bekliyorum nasılsın İznik kanlı kızlı ildir izolasyon ibiş puani Üsküdar kalırsam güzide işsiz kıskanç ofis kıskanç kanlıca oflu Unix kız poz puani izlemiyorum küflenmiş şoförle izlenir çok oflu lalesi İslami şaşırmak şaşırmak şakam kalırmış islem kaçırmayın İzmir kaç temmuz ayında merhaba ve bu yüzden de bir ırk ve din dersi var uz muzip kalp mi

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.