Web sitemize hoşgeldiniz, 19 Ocak 2021

Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir?

Aşağıda hac ibadetinin insanın duygu ve davranışlarına etkileri sizce neler olabilir kısaca olarak ele alacağız.

Hac, farz olan bir ibadettir. Hac maddi ve bedeni olarak yapılan bir ibadettir. İnsanlar maddi durumları iyi olduğunda hac yolculuğuna çıkarlar. Haccın bir mevsimi bulunmaktadır. Hac ibadeti insanın duygu ve davranışlarına etki eder. Mekke’de Kabe’yi görmek, Medine’de Ravza’yı görmek insanları saadet asrına götürmektedir.

Hac ibadetinin insanın duygu ve davranışlarına etkileri bakımından insanlar eskisinden daha iyi, daha dürüst, daha samimi olurlar. Dinde hac ibadetinin yerine getirilmesi durumunda Müslümanların annelerinden doğdukları günkü gibi temiz oldukları vurgulanmaktadır. Bu düşünce de insanların manevi olarak rahatlamasına ve huzur bulmasına neden olabilir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. duygu özaslan dedi ki:

  gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir? hemen yazdım, İzmir okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

 2. ezgi dedi ki:

  harika, Selam herkese ödev sayfası valla hayran bıraktı, ödevim için kopyaladım Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

 3. betül dedi ki:

  anlaşılır ve sade yazılmış, Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir? anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

 4. ilayda dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir? harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 5. özlem dedi ki:

  eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir? mükemmel olmuş, bu arada Mardin güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

 6. betül dedi ki:

  Selam bu yazı cidden çok güzel, ödevim hemen bitti Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir? vardı, buradan baktım, hem de çok iyi anladım, teşekkürler. anlamayan varsa aklında sorun vardır ha ha ha :)

 7. ezgi dedi ki:

  harika, Selam bu ödev valla çok güzel, hemen yazıyorum Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir? ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

 8. sebile ölmez dedi ki:

  merhaba arkadaşlar, Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir? ödevim için kullandım, ben Osmaniye birincisi sebile ölmez hem güzel hem de çalışkanım, tembelleri sevmem.

 9. ezgi dedi ki:

  gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Hac İbadetinin İnsanın Duygu ve Davranışlarına Etkileri Sizce Neler Olabilir? hemen yazdım, Tunceli okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz