Güzel Ahlaklı Bir İnsanda Ne Gibi Özelliklerin Olmasını Beklersiniz Düşüncelerinizi Yazınız.
Web sitemize hoşgeldiniz, 18 Ağustos 2018

Güzel Ahlaklı Bir İnsanda Ne Gibi Özelliklerin Olmasını Beklersiniz Düşüncelerinizi Yazınız.

Bu yazımızda güzel ahlaklı bir insanda ne gibi özelliklerin olmasını beklersiniz düşüncelerinizi yazınız kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Peygamber (a.s.), güzel ahlakı tamamlamak için geldiğini bildirmiştir. İslam, bireysel ve toplumsal olarak ahlaki ve hukuki ölçüler ve değerler ortaya koymuştur. Ahlaki değerler bireysel ve toplumsal olarak uygulanmalıdır. Güzel ahlak, milli ve manevi değerlerin dini değerler ışığında yaşanmasıdır.

Güzel ahlaklı bir insanda bulunması gerekenler, doğruluk, dürüstlük, merhamet, vicdan, insaf, hoşgörü, adalet, nezaket, letafet, kardeşlik, barışçı olmak gibi değerler ve ölçülerdir. Güzel ahlaklı bir insan kötü söz söylemez, insanların özelini araştırmaz, kibirlenmez, öfkesine hakim olur, sabırlıdır. Güzel ahlak sahibi olmak bireyin şahsi hayatında ve cemiyet hayatında sevilmesini sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. mithat dedi ki:

    Güzel ahlaklı bir insanda herkesin beklediği bazı özellikler bulunur. Bunlar; kimsenin kalbini kırmamaya özen gösteren doğru sözlü güzel fikirli gıybet yapmayan nazik bir insan özelliği taşır.

Yorum Yaz