Web sitemize hoşgeldiniz, 25 Temmuz 2021

Güzel Ahlak İle İlgili Kompozisyon

Bu sayfamızda güzel ahlak ile ilgili kompozisyon örneğine yer vererek güzel ahlakın önemi hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

İnsanın diğer insanlar ile iyi geçinebilmesi ve iyi bir insan olabilmesi için gerekli olan özelliklerden bir tanesi güzel ahlaktır. Güzel ahlak sahibi olan insanlar çevrelerinde doğru ve dürüst insanlar olarak tanınmaktadır.

Güzel ahlak demek, kişinin doğru ve dürüst bir insan olması; özünün sözünün bir olması anlamına gelmektedir. Güzel ahlak sahibi insanlar her zaman iyiliğin yanında olur ve diğer insanları kandırmaya çalışmaz. Bu kişiler sergilemiş oldukları doğru davranışlarla diğer insanların sevgisini kazanır ve her zaman geniş bir çevreye sahip olur. Yardımseverlik de güzel ahlak sahibi insanların en önemli özelliklerinden bir tanesidir.

Kişinin hem sosyal hayatında hem de dini açıdan bakıldığında güzel ahlaklı olması her zaman bir kazanımdır. Bu sebeple her insan doğru, dürüst ve yardımsever olmalı ve ahlakını güzelleştirerek doğru bir insan olmaya çalışmalıdır.

Güzel Ahlak İle İlgili Yazı Hakkında Görüşlerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Yavuz dedi ki:

  Bence olmuş hemde güzel olmuş

 2. Anonim dedi ki:

  Hiç olmamış

 3. şeyma dedi ki:

  kusura bakmayın ancak güzel ahlak insanlarla iyi geçinmeyi amaçlamaz bu yazınıza katılmıyorum

  1. mine dedi ki:

   Kordon ama katılmayı o zaman

 4. Erol dedi ki:

  Harika, beyler ve bayanlar, bana göre çok güzel bir bilgi, kısa ve açıklayıcı hazırlamışlar, okulun en çalışkanı olarak beğendim ben.

  1. gamze dedi ki:

   Okulun en Çalışkan’ı olduğunu nereden bileceğiz

 5. esma dedi ki:

  hazırlayanların eline sağlık, güzel ahlak kompozisyon kısa ve tam istediğim gibi olmuş ödevimi bitirdim sayenizde. :)

 6. melis dedi ki:

  çok iyi hazırlayanın ellerine sağlık güzel ahlakla ilgili kompozisyon kısa ve özet tam istediğim gibi güzel yazılmış, yorumuma katılan olur olmaz ama daha iyisi yok. :)

 7. Anonim dedi ki:

  Çok güzel

Yorum Yaz