Günün Farklı Saatlerinde Gökyüzüne Baktığımızda Güneş’i Farklı Yerlerde Görürüz Bu Durumun Sebebi Sizce Ne Olabilir?

Bu yazımızda Günün farklı saatlerinde gökyüzüne baktığımızda Güneş’i farklı yerlerde görürüz bu durumun sebebi sizce ne olabilir kısaca olarak bilgi aktaracağız.

Dünya, Güneş’in etrafında hareket eden bir gezegendir. Dünya’nın döndüğü gibi Güneş de hareket etmektedir. Güneş ve Dünya Evren’de hareket halindedir. Dünya’nın Güneş etrafında dönmesiyle gece ve gündüz oluşur. Güneş, Dünya’nın dönmesiyle Dünya’yı adeta taradıkça Dünya’ya gelen açıları da değişmektedir.

Günün farklı saatlerinde Güneş’in Dünya’nın dönmesi nedeniyle Dünya’ya geliş açıları değişmektedir. Bu nedenle günün farklı saatlerinde gökyüzüne baktığımızda Güneş’i farklı yerlerde görürüz. Güneş ve Dünya hareketi, Güneş ışınlarının farklı açılarda gelmesini sağlar. Güneş yatay açılarda sabah ve akşam gelir, öğlende ise Güneş ışınları dik açıyla gelmektedir.

2 yorum

  1. Günün farklı saatlerinde gökyüzüne baktığımızda Güneş’i farklı yerlerde görürüz bu durumun sebebi dünyanın güneş etrafında dönüyor olmasıdır. Bu nedenle farklı saatlerde güneşin farklı yerlerde olduğunu görürüz.

Hemen Yorum Yaz

Adını veya rumuzunu yazabilirsin.