Web sitemize hoşgeldiniz, 27 Ocak 2021

Günlük Hayatta Karşılaştığımız Bazı Durumlar Karşısında Kullandığımız Nezaket İfadeleri

Aşağıda günlük hayatta karşılaştığımız bazı durumlar karşısında kullandığımız nezaket ifadeleri kısaca olarak ele alacağız.

Günlük hayatta karşılaştığımız birçok durum karşısında kullandığımız nezaket ifadeleri bulunmaktadır. Bu nezaket ifadeleri toplumda birlik ve beraberliğin sağlanması, barış ve huzur ortamının temini için gereklidir. İnsanların bir görgü ve kültür kazanımı olarak tutum ve değerlere sahip olarak davranışlarına yön vermesi toplumda insani değerlerin yaşanmasını sağlar.

Günlük hayatta kullanılan nezaket ifadeleri, affedersiniz, kusura bakmayın, müsaade eder misiniz, hayırlı olsun, teşekkür ederim, teveccühünüz, afven, nasip, maşaAllah, inşaAllah, buyurun, hoş geldiniz, hoşçakalın gibi ifadelerdir. Bu ifadeler hayatımızı kolaylaştıran ve nezaketin yaşanmasını sağlayan ifadeler olarak kullanılmaktadır. Nezaket herkes için gereklidir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. duygu özaslan dedi ki:

    eh işte güzel demeyeceğim, çünkü Günlük Hayatta Karşılaştığımız Bazı Durumlar Karşısında Kullandığımız Nezaket İfadeleri mükemmel olmuş, bu arada Kütahya güzeliyim, okulun da en zeki öğrencisiyim, kıskananlar patlasın.

Yorum Yaz