Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Mayıs 2022

Güneş Takvimini Kim Bulmuştur?

Aşağıda güneş takvimini kim bulmuştur kısaca olarak ele alacağız.

Tarihte zamanı ölçme ve anlamlandırma ihtiyacı insanın var olduğu günden günümüze kadar devam etmiştir. Takvimlerin bulunması ve kullanılmaya başlanması da en ilkel dönemlere kadar gitmektedir. Gökyüzünün incelenmeye başlanması ve gök cisimlerinin hareketliliğinin ve evrelerinin farkına varılması takvimlerin oluşmasını sağlamıştır.

Güneş takvimi, matematik ve astronomi alanında ileri bir uygarlık kuran Mısırlılar tarafından bulunmuştur. Güneş takviminin temel esasları güneşin hareketlerine bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bir yıl, dünyanın güneş çevresindeki dönüş süresi olarak 365 gün 6 saat sürmektedir. Güneş takviminde bir yıl 12 ay ve 52 haftadır. Güneş takvimi, günümüzde en yaygın olarak kullanılan takvimlerden biridir. Güneş takvimi dışında takvim kullanan milletler de bulunsa da azınlıkta kalmışlardır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. sinan dedi ki:

    Başlıkta güneş takvimini kim buldu yazmışsınız ama sadece güneş takviminin özellikleri yazılmış kim bulmuş bilgi vermemişsiniz aklıma soru işareti koydunuz bilen varsa yazabilir mi lütfen.

Yorum Yaz