Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Eylül 2020

Gün Doğmadan Neler Doğar Atasözünün Anlamı

Yaşadığımız süre içinde olumlu, olumsuz ve birbirine tamamen zıt olan bir çok olayla karşı karşıya kalabiliriz çünkü hayatta hiç bir şey dört dörtlük gitmez. Fakat insanlar iyi olaylarla karşılaştığında yaşadığı ya da tanık olduğu olayları unutur ya da o an hatırlamaz. Aynı şekilde kötü bir olay yaşadığında da insanlar iyi olayları aklına getiremezler.

Bxe1qV9IAAIQ-Yqİnsanlar yaşadıkları bir olayda anında umutsuzluğa kapılabilirler ve o an hiç bir şeyin yoluna girmeyeceğini düşünürler ve umutsuz davranırlar, kendilerini çaresiz hissederler.  Oysa ki insanlar ne yaşarlarsa yaşasın başlarından nasıl olumsuz olay geçerse geçsin asla umutlarını kaybetmemeliler. Çünkü umut yaşamın mayasıdır ve umudu yok olan bir kişisinin yaşamının mayası da kaçmış olur.

Umudu tükenen bir insan yapacağı iş ne olursa olsun kendinde o iş için yeterli gücü göremez ve kendisini yeterli, başarılı hissedemez. Bu nedenle insanlar umudunu kaybetmemelidir. Çünkü her şeye rağmen umudu olan bir insan her şeyi üstesinden gelebilir. Unutulmamalıdır ki; insanlar hiç beklemedikleri anda beklemedikleri güzel olaylarla karşılaşabilirler.

Gün Doğmadan Neler Doğar İle İlgili Kompozisyon Örneği İçin Yorumlarınızı Hemen Yazın. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz