Web sitemize hoşgeldiniz, 24 Eylül 2020

Gümüş Patenler Kitap Özeti ve Konusu

Aşağıda gümüş patenler kitap özeti ve konusu kısaca olarak ele alacağız.

Hans ve Gretel iki kardeştir. Aileleriyle birlikte yaşayan bu çocuklar, Hollanda’da hayat sürmektedir. Hollanda’da çeşitli etkinlikler de yapılmaktadır. Bunlardan biri de buz pateni yarışmalarıdır. Hans ve Gretel çok iyi anlaşan iki kardeştir.

Babaları çok çalıştığı için hasta olan ve yatmak zorunda olan biridir. Anneleriyle beraber ev idaresinde sorumluluk alan kardeşler geçim sıkıntısı da çekmektedir. Halbuki babaları hastalanmadan önce çok çalışarak çok para biriktirmiştir. Biriktirdiği paraları da gömmüştür.

Babalarının hasta olduğundan söyleyemediği paralar hala gömülü olarak durmaktadır. Bu arada iki kardeş ve anneleri babalarının iyileşmeleri için her şeyi yapmaya hazırdır. Paraları olmadığı için doktor bulmakta zorlanırlar. Hans ve Gretel çok çalışkan iki kardeştir.

Gretel, paten yarışına girmek istediği için Hans ona bir paten satın almak ister. Tam bu sırada bir doktorla karşılaşırlar. Doktor ücretsiz olarak babalarına bakacağını söyler. Böylece Hans parasıyla kardeşine bir paten alır. Paten aldıktan sonra Gretel yarışmaya katılır.

Gretel buz pateni yarışmasında birinci olur. Yarışmanın ödülü olan gümüş patenleri de elde eder. Doktor da babalarını iyi eder. Böylece başarılı ve mutlu bir hayata kavuşmuş olurlar. Aileleri ile birlikte mutlu mesut yaşamaya devam ederler. Gretel’in başarısı, babaların iyileşmesi bir dönüm noktası olur.

Gümüş Patenler Kitap Özeti ve Konusu Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. BuzluMuz dedi ki:

  Teşekkür Ederim Normalde 100 sayfa felan olan bi kitabı 1 sayfaya sığdırmışsınız

 2. Özlem dedi ki:

  Burada bazı yerler tam verilmemiş

 3. Nur dedi ki:

  iyiydi ama biraz daha uzun olabilirdi.

 4. emoji dedi ki:

  bu kitaptan benimde var ama okumuyorum

 5. Semra dedi ki:

  Siteniz harika bu kitaplar elimde olmayıp okuyamasam bile özet ödevlerimi buradan rahatlıkla yapıyorum emeğinize sağlık Gümüş Patenler özetini de sayenizde halletmiş oldum beni büyük bir zahmetten kurtardınız sağolun.

Yorum Yaz