Web sitemize hoşgeldiniz, 26 Eylül 2020

Gülümsemek İle İlgili Kompozisyon

Aşağıda gülümsemek ile ilgili kompozisyon kısaca olarak ele alacağız.

İnsanlara özgü olan duygu ve durum değişikliğinden meydana gelen bazı davranışlar bulunmaktadır. Bu davranışlar temelde insan hayatını doğrudan değiştirebilir. İnsanlar mutlu olur, sevinir, mutsuz olur üzülür. Bu duygu durum değişikliklerinin somut birer yansımalarının olması da mümkündür.

Gülümsemek, insanların hayatında önemli ve farklı bir yere sahiptir. Gülümsemeyi önemli ve farklı yapan aslında gülmenin değerli ve mutluluk verici olmasıdır. İnsanlar huzurlu, mutlu ve sevinçli olduklarında gülümsemeyi seçerler. Gülümsemek mutluluk ifadesidir.

Gülümsemek, samimi olmak, dürüst olmak, zararsız olmak, yalansız ve riyasız olmak anlamlarına da gelmektedir. Bu nedenle insanlar arasında güven ortamının sağlanmasını gerçekleştirir. Gülümsemek güven verdiği için insanları mutlu eder.

Bu güven ortamının kurulması toplumda birlik ve beraberlik halinde yaşanmasına neden olur. Böylece adalet ve barış, huzur ve mutluluk ortamı kurulmuş olur. Gülümsemek bu bakımdan dünyayı değiştirmek anlamına gelir. İnsanlar yalandan gülebilirler, Bu davranış hemen anlaşılır çünkü samimi olmadığı karşı tarafa geçer.

İslam dininde de gülümsemek sadaka olarak iyi bir davranış, cennete girme nedeni olarak görülmektedir. Çünkü insanlarla mutluluğu paylaşmak, dertlerin azalmasına, insanların güven duymasına, yalnız olmadıklarının hatırlanmasına neden olur.

Gülümsemek bir erdemdir. Gülümsemek bir kültürdür. Gülümsemek insan olmanın bir gereği olarak mutlu ve huzurlu olmak ve bunu paylaşmaktır.

Gülümsemek İle İlgili Kompozisyon Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Anonim dedi ki:

  Tum odevimi bu siteden yaptim hocada afferin dedi sinifin en caliskani benim ki

 2. hazal dedi ki:

  bizim hoca çok beğendi, Gülümsemek İle İlgili Kompozisyon harika olmuş, sınıfın en çalışkan kızı olarak yazıyorum. :) kıskananlar çatlasın

 3. başak karahan dedi ki:

  anlaşılır ve sade yazılmış, Gülümsemek İle İlgili Kompozisyon anlatmaya gerek yok, ödevim hızlıca bitti, çalışkanlık böyle bir şey tembeller bilmezler.

 4. sebile ölmez dedi ki:

  harika, selamun aleyküm siteniz vallaha hoşuma gitti, ödevimde kullandım Gülümsemek İle İlgili Kompozisyon ödevimi yaptım, bu arada okulun en güzel ve çalışkan kızıyım kıskanmayın :)

 5. ezgi dedi ki:

  gerçekten özenle hazırlanmış kankiler, Gülümsemek İle İlgili Kompozisyon hemen yazdım, Manisa okulları arasından birinciyim, bu arada kıskanmayın.

Yorum Yaz